EC: szolnoki kosaras az utolsó hét legjobbja

Ugyan az Olaj együttese búcsúzni kényszerült az EuroChallenge sorozattól, Ivory Clarkot az elmúlt hét legjobb játékosának választották.

Mint ismert, a Szolnok becsületesen teljesített a harmadik számú európai kupasorozatban, így az záró fordulóig megvolt az esélye, hogy továbbjusson a csoportjából, ám az utolsó EuroChallenge-meccsén 82-71 arányban kikapott a francia Gravelines vendégeként.

Karácsony előtt nyilvánosságra hozták az EC utolsó hetének legjobbjait tartalmazó listát, melyen a 25 éves Ivory Clark végzett az élen. Az erőcsatár 32 perc alatt 17 pontot és 10 lepattanót szerzett, kiosztott négy asszisztot, illetve egy ízben blokkolta az ellenfél kísérletét.

A második helyen Kyle Landry végzett, aki a BK Prostejov játékosa, a dobogóra pedig David Holston, a Pinar Karsiyaka kosarasa fért még oda.