Gyurta Dániel 6. lett 100 méter mellen

A mellúszó klasszisunknak sem sikerült a dobogóra állni a dubaji rövidpályás úszó-világbajnokságon.

Nem ez a fő száma a magyar versenyzőnek, hiszen 200 méter mellen világbajnok és Európa-bajnok nagymedencében.

A magyar úszó az ötödik helyen jutott a finálába, ahol az amerikai Mihail Alexandrov volt a legesélyesebb.

Mégsem ő, hanem a dél-afrikai Van der Burgh vezetett féltávnál, Gyurta a hetedik helyen haladt. 56.80-nal végül Van der Burgh lett a világbajnok, Scozzoli lett a második az olaszoktól, Silva a harmadik helyen csapott be Brazília színeiben. Alexandrov csak a negyedik lett.

Gyurta 58.16-tal a hatodik helyen csapott a vízbe.

Verrasztó Evelyn a hetedik helyen bejutott a pénteki nyolcas döntőbe 100 méter vegyesen, a magyar versenyző 59.86 másodperccel ért célba.