Győztek a svédek, kiesett a magyar válogatott

A magyar válogatott a kilencedik vagy a tizedik helyen végzett az Európa-bajnokságon. Álom maradt az elődöntő.

Az ukránok elleni győzelem és a hollandok elleni vereség után a magyar csapatnak mindenképpen győznie kellett utolsó középdöntős mérkőzésén. Nem pusztán azért, hogy a legjobb négy közé juthassunk egy bizonyos esetben (ha a norvégok győznek a hollandok ellen), hanem azért is, hogy meglegyen a minimális célkitűzés, a nyolc közé jutás.

Ez azonban – az eredmények ilyetén alakulása miatt – egy vereség esetén elúszott volna. Káprázatosan kezdett a magyar csapat, Szucsánszky Zita (a képen) négy góljával 5-2-re elhúztunk. A svédek lassabbak, mi pedig összeszedettebbek voltunk a meccs első felében.

Ennek köszönhetően tartottuk az előnyünket, 11-7 után azonban jött egy kis hullámvölgy, amelynek következtében 12-10-zel fordultunk a szünetben. Az első 30 percben Szucsánszky 7 gólt szerzett, mellette Vérten és Bulath is remekelt. Ott volt a csapatban Tomori Zsuzsa is, aki amellett, hogy gyengén játszott a hollandok ellen, sportszerűtlen viselkedésével ki is hívta maga ellen a sorsot.

A második félidő is jól indult, maradt a két csapat között a két-három gól különbség, egészen a 35. percig, amikor 15-12-ről egyenlítettek a svédek, sőt, át is vették a vezetést 16-15-re. Jött Szabó és Bulath, így 18-16-ra megint nálunk volt az előny. Nem sokáig, sőt!

20-18-nál két góllal mentek a svédek, Johanssont nem sikerült tartani. Később kiderült, nagyon nagy volt ez a hullámvölgy. 21-19-re még feljöttünk, de egy kiállítás végleg megpecsételte a sorsunkat.

A magyar válogatott kikapott, és ezzel nemhogy nem jutott a négy közé, búcsúzhat a legjobb nyolc közé kerüléstől is. A minimális cél éppen a nyolc közé kerülés volt ezen az Európa-bajnokságon.

Eredmény, női kézilabda Európa-bajnokság:

Magyarország – Svédország 19-24 (12-10)

Svédország: Kain, Grubbström (kapusok), Boson 2, Flognman 1, Gulldén 2, Hagman, Helleberg, Islas Helgesson, Johansson 6, Roberts, Rosengren 1, Torstenson 8 (3), Wallén, Wallter, Wiberg, Wiel Fredén 4. Szövetségi kapitány: Per Johansson.

Magyarország: Pálinger, Herr (kapusok), Bódi, Bulath 3, Kovacsicz 1, Kovacsics 2, Sopronyi, Szabó 2, Szamoránsky 1, Szekeres, Szucsánszki 8 (3), Temes, Tomori, Tóth, Vérten 2, Vincze. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.

Az esti meccsen: Norvégia-Hollandia 35-13 (18-9)