Digitális Esély 2015: íme a nyertesek

Az Infotér konferencián, az infokommunikációs szektor és a kormányzati szereplők legnagyobb közös rendezvényén hirdették ki a „Digitális Esély 2015” pályázat eredményeit.

Idén nyolc hátrányos helyzetű fiatalok digitális felzárkózását segítő non-profit szervezet projektjavaslatát díjazták, amelyeknek köszönhetően több mint 6231 fiatalhoz kerülhet közelebb a modern infokommunikáció.

A hátrányos helyzetű fiatalok IT oktatásával foglalkozó civil szervezetek képviselőinek Bódi Gábor, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács (NHIT) elnöke és Ablonczy Balázs, az SAP Hungary Kft. igazgatója adta át a támogatásról szóló okleveleket.

A szervezetek összesen tízmillió forint támogatást kapnak. A díjazottak:
• BAGÁZS Közhasznú Egyesület;
• Fontos vagy Nekünk Egyesület;
• Kállósemjéni Diákokért és Ifjakért Egyesület;
• Lepkeszárny Alapítvány;
• Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat;
• Szegényeket Támogató Alap (SZETA) Egri Alapítványa;
• Szent Norbert Karitatív Alapítvány;
• Turai Tanulókért Kiemelkedően Közhasznú Alapítvány.

Bódi Gábor, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács elnöke a díjátadón kifejtette: „A Digitális Esély pályázat küldetése kiválóan illeszkedik a kormány törekvéseihez is, hiszen a Digitális Magyarország egyik kiemelt célja, hogy minél több ember ismerkedjen meg az infokommunikáció világával, minél többen szerezzenek jártasságot a számítástechnika területén, és ezáltal javuljon az életminőségük. A civil szervezetek ismerik leginkább a helyi közösségek adottságait, így optimálisan tudják megválasztani azokat az eszközöket, amelyek alkalmazásával eredményesen növelhető a digitálisan írástudók száma az elmaradottabb térségekben is. A Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács a kormány javaslattevő szerveként ezért örömmel állt az idei évben is a szakmai kezdeményezés mellé.”

Tavaly hagyományteremtő jelleggel indult az SAP szoftvercég és az NHIT együttműködése, a Digitális Esély pályázat meghirdetése – mondta el Ablonczy Balázs, az SAP Hungary Kft. ügyvezető igazgatója. Mint hangsúlyozta, „a gazdaság digitalizálódása önmagában nem lehet sikeres. Szükséges az is, hogy a hazai fiatalok mind szélesebb körében terjednek el azon képességek, látásmódok, melyek a megváltozó világban való helytállást segítik”.