Az emberek felének a legtöbb vitája a nappaliban kezdődik

Ez derül ki az IKEA kutatásából.

Az IKEA negyedik alkalommal készített el „Az Élet otthon” elnevezésű beszámolóját, amiből kiderül, mi okozza a legtöbb küzdelmet és frusztrációt szinte mindannyiunknak függetlenül attól, hogy a világ melyik pontján és milyen körülmények között élünk. Ez pedig a rendetlenség és a személyes tér hiánya.

A globális felmérésbe 22 országból 22 000 embert vont be a lakberendezési vállalat, így mind ez idáig a legnagyobb és legszélesebb körben végzett „Az Élet otthon” kutatási eredményekről számolhat be az IKEA.

A városokban költözésnek köszönhetően egyre kisebb terekbe kényszerülünk, otthonainkat gyakorta másokkal is megosztjuk. Berlintől Sanghajig a legnagyobb frusztrációt az jelenti, hogy bár szeretjük a tárgyainkat, de küzdünk a rendetlenséggel. Emellett szükségünk van a személyes térre, de nehezen tudjuk megteremteni azt otthonunkban.

Az eredmények alapjául a több területre kiterjedő otthonlátogatások, online közösségek, szakértői interjúk és egy 22 ország részvételével végzett felmérés szolgált. Néhány fontos adat:

Az IKEA arra vállalkozott, hogy betekintsen otthonokba és még mélyebbre ásson a témában, hogy lássuk, mi az, ami nem működik elég jól. Az eredmények azt mutatják, hogy a lehetséges súrlódási pontokra kell összpontosítanunk, azok keletkezésére, és új módszereket kell kidolgoznunk a leküzdésükre

– mondja Lydia Choi-Johansson, az Inter IKEA Systems kutatási specialistája.

Az IKEA annak érdekében, hogy globális párbeszédet indítson a feltárt nehézségekről, létrehozott egy meglehetősen bizarrnak tűnő bútorprototípus-kollekciót, amely játékos formában célozza meg az otthonunkkal, a személyes tér kialakításával és a tárgyak elhelyezésével kapcsolatos leggyakoribb problémákat. Megtalálható köztük az „I Hate Your Stuff” (Utálom a cuccaidat) feliratú szőnyeg és az „I Want My Space” (Ez az én helyem!) kanapé.

Címkék: ikea