Afrika közepén speciális központokba gyűjtik az albínókat

A fekete kontinens jó részén varázslattal teli, vagy épp átkozott emberekként tekintenek az albínókra, így egész életükben halálos veszélynek vannak kitéve.

A fekete kontinens legtöbb országában, így Tanzániában is furcsa szemmel néznek az albínókra: egyesek úgy tartják, hogy testrészeik mágikus erővel bírnak, mások pedig átkozottnak, és rossz szerencsét vonzónak hiszik őket. Zimbabwéban az elmúlt években például tucatnyi albínó nőt erőszakoltak meg, mert az a hír kelt szárnyra, hogy ez a legbiztosabb mód a HIV-ből való gyógyulásra. A helyzet Maliban, vagy Szudánban sem fényesebb: itt egy egyszerű utcai találkozás is balszerencsét hoz.

Mindez a lényegen azonban nem változtat, hiszen embervadászok és boszorkánydoktorok egész sora áll készen az év minden napján arra, hogy megtizedelje a számukat, szerveiket pedig varázsfőzetek, vagy talizmánok készítésére használják.

Tanzániában az elmúlt évtizedekben annyira megugrott az albínók ellen elkövetett gyilkosságok száma (az elmúlt öt évben több, mint száz ilyen esetről , hogy a kormány közbelépése halaszthatatlanná vált: speciális központokat hoztak létre, ahol a hasonló pigmenthiánnyal küzdők együtt, békében élhetnek.

Ezek közül a legnagyobb a Kabanga, amely kimondottan gyerekekre specialzálódott. A fotós Ana Palacios
az elmúlt négy év során három alkalommal is járt itt, hogy a fotóin át betekintést nyerhessünk ebbe a ritkán látható világba.