Nadal lemosta a pályáról Gonzalezt

Rafael Nadal a csütörtöki mérkőzésének szombati folytatásában még játékot sem veszített a chilei Fernando Gonzalez ellen a US Open férfi negyeddöntőjében.

A spanyol és a chilei játékos még csütörtökön kezdte el a negyeddöntős mérkőzést, csakhogy az eső idő előtt véget vetett a párharcnak, amikor is 7:6, 6:6-tal Nadal állt jobban.

A rövidítés befejezésével szombaton folytatódott a találkozó. Nadal négy labdamenetet nyerve gyorsan behúzta a második játszmát, és a folytatásban is ő dominált, olyannyira, hogy egyetlen gémet sem veszített 33 perces harmadik menetben.

Ugyanakkor a spanyol háromszor is elvette a sokat rontó ellenfele adogatójátékát. Gonzalez nem kevesebb mint 21 ki nem kényszerített hibát követett el, míg Nadal csupán kettőt.