Javított az olimpiai bajnok

Kucsera Gábor, Vajda Attila és Benedek Dalma győzelmét hozták a második napi döntők a kajak-kenusok idei első versenyén, a szolnoki rangsoroló viadalon.

Storcz Botond szövetségi kapitány a válogatottságra pályázók számára kötelezővé tette az egyesbeli indulást a viadalon, ennek megfelelően óriási számban érkeztek nevezések.

A férfi kajakosok 500-as számában – csakúgy, mint egy nappal korábban, a hosszabb távon – kilenc előfutamot bonyolítottak le, majd a finálé az 1000-en is győztes Kucsera sikerét hozta.

A nők hasonló számában igazi sztárparádét láthatott a közönség a döntőben: Benedek mellett többek között Kovács Katalin, Janics Natasa, Paksy Tímea és Kozák Danuta is rajthoz állt.

A futamot a pénteki 1000 méteren is győztes Benedek nyerte Kozák és Paksy előtt, Kovács negyedik, Janics pedig ötödik lett.

Vajda Attila 500 méteren már győzött (MTI)

A kenusok 500-as viadala az 1000 méteren olimpiai bajnok Vajda győzelmével zárult.

A szegedi klasszis javított, hiszen pénteken, a hosszabb távon csupán hetedik lett.

Storcz a hétvégi verseny alapján dönt arról, hogy milyen összetételű csapat képviselje Magyarországot a jövő hétvégi, poznani és a június 5-7-én sorra kerülő, szegedi Vk-viadalon.