Talmácsi biztatóan kezdett Japánban

Talmácsi Gábor a hetedik, Tóth Imre a 20. időt motorozta a negyedliteres kategória első szabadedzésén a gyorsaságimotoros-vb Japán Nagydíján.

A Talmácsi Gábor kedvenc pályáján, Motegiben az elmúlt két évben dobogóra állhatott egy kategóriával lejjebb, és az első szabadedzésen biztatóan motorozott a 250-esek között.

Néhány perccel a tréning vége előtt elért 1:54.594-es idejével az ötödik volt, a hajrában azonban ketten elé kerültek.

Talmácsi kedvenc pályáján bizonyítana (Balatonring Team)

A Japán GP első szabadedzésén Marco Simoncelli volt a leggyorsabb – az olasz motoros másfél másodperccel volt jobb Talmácsinál -, mögötte a japán Aojama Hirosi végzett a második, a spanyol Alvaro Bautista pedig a harmadik helyen.

A negyedliteres kategória másik magyar résztvevője, Tóth Imre 5,634 másodperces hátránnyal csak a 20. lett pénteken.

Tóth a 17. helyen zárt az idénynyitó Katar GP-n, míg Talmácsi tizedikként fejezte be első versenyét a 250-es géposztályban.

nyilatkozat

Talmácsi Gábor: „Ez még csak első nap, elég sok idő van még a versenyig. Hetedik lettem, ami nem rossz, de úgy érzem, hogy néhány körre még szükségem van ahhoz, hogy igazán megtapasztaljam, hogy 250-es motorral hogyan kell ezen a pályán menni, a féktávokat még nem igazán sikerült eltalálnom. A hideg ellenére egyébként sikeresnek értékelem a napot, hiszen amikor változtattunk a beállításokon, akkor utána mindig jobb időket mentem. Próbálgattam a gumikat is, elöl kettőt, hátul egyet, de persze, még rengeteget kell dolgoznunk a szerelőkkel holnap is. Azt, hogy milyen munkát tudunk elvégezni, az az időjárástól is függ majd. Ha esni fog, akkor az egész mezőnynek esik majd, ez nem szabad, hogy megzavarjon, nem szabad hibázni.”
(Forrás: Balatonring Team)