Négycsillagos Barcelona

A Barcelona gól nélküli első félidő után újabb könnyed győzelemmel lépett túl soros ellenfelén - a katalánok ezúttal a „mumus” Numanciát intézték el.

A Barcelona magabiztos, háromgólos győzelmet aratott a Numancia felett a spanyol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának szombat késő esti mérkőzésén.

Bár az első játékrészben nem született gól, a hazai gárda fölénye már-már nyomasztónak tűnt, s a második félidőben szinte azonnal a vendégkapuban táncolt a labda, Eto’o találatát viszont les miatt érvénytelenítették.

Annál szebb lett a vezető gól. Dani Alves egy gyönyörű esernyőcsel után tálalt Messi elé, s az argentin nem hibázott.

Messi két gólja mellett egy gólpasszt jegyzett (dpa)

Eto’o négy perccel később már szabályosan is legyőzte Juan Pablót (Iniesta kiugratása után laposan lőtt), s bár Barkero szabadrúgásból remek mozdulattal csavart a léc alá, a hajrában ismét növelte előnyét a listavezető.

A 71. percben Messi lapos passza után Henry fordult a kapu felé és lőtte ki a jobb alsót, öt perccel később az Eto’oval kényszerítőző Messi „kozmetikázta” fölényessé az eredményt: előbb ugyan a kapusba lőtt, a kipattanót viszont már értékesítette. A sztárokkal teletűzdelt gránátvörös-kék alakulat ezzel visszavágott a még éppen bennmaradó pozícióban lévő kiscsapatnak az első fordulóban elszenvedett vereségért.

Az El Madrigalban a Villarreal és a kiesés ellen küzdő Osasuna izgalmas találkozón osztozott meg a pontokon. Rossi menetrendszerű találata (az olasz mellel megszelídítette Cazorla átadását, majd elegánsan átemelt Roberto fölött) után a Vadócz Krisztiánnal felálló pamplonaiak rendezték soraikat, s a második játékrészben megérdemelten egyenlítettek. A magyar nyolc labdaszerzés mellett négyszer szabálytalankodott.

Dady góljával alakult ki a végeredmény (marca.com)

Előbb Plasil balos bombája okozott veszélyt, majd a másik oldalon Roberto remek mozdulattal hárította Rossi szabadrúgását – a 64. percben viszont beváltak Jose Antonio Camacho cseréi: Delporte baloldali beívelése után Dady helyezett közelről a kapuba. A hajrában hiába mentek előre a csapatok, az eredmény már nem változott.

primera división, 20. forduló

Barcelona-Numancia 4-1 (0-0)
Camp Nou, 48 ezer néző. Vezette: Pérez Lasa
Gól: Messi (49., 76.), Eto’o (53.), Henry (71.) illetve Barkero (61.)
Kiállítva: Palacios (80.)
Barcelona: Valdes – Dani Alves, Puyol, Pique, Abidal – Toure, Xavi (Hleb, 82.), Iniesta (Krkic, 79.) – Messi, Henry (Busquets, 73.), Eto’o
Numancia: Juan Pablo – Palacios, Boris, Ortega, Juanra, Bellvís – Nagore, Dimas – Del Pino, Barkero (Quero, 79.) – Goiria (Aranda, 62.)

Villarreal-Osasuna 1-1 (1-0)
El Madrigal, 16 ezer néző. Vezette: Romero
Gól: Rossi (28.) ill. Dady (64.)
Villarreal: Diego López – Ángel, Cygan, Fuentes, Capdevila – Bruno (Mati Fernandez, 69.), Senna, Cazorla (Cani, 77.), Pires (Ibagaza, 56.) – Rossi, Llorente
Osasuna: Roberto – Azpilicueta, Josetxo, Miguel Flaño, Monreal – Vadócz, Nekounam (Sunny, 87.), Plasil, Juanfran (Dady, 58.), Font (Delporte, 58.) – Pandiani

Az élcsoport:
1. Barcelona 53 pont, 2. Real Madrid 38 (41-27, 19 mérkőzés), 3. Sevilla 38 (28-16, 19), 4. Valencia 34 (38-27, 19), 5. Villarreal 34 (33-26), … 17. Numancia 20, …19. Osasuna 14 (21-30)