Nyertek a madridi csapatok

A Real Madrid egy góllal nyert a vendég Valencia ellen a spanyol bajnokság szombat esti rangadóján. Az Atlético Barcelonából távozott győzelemmel.

A vendégként kiismerhetetlen Valencia ellen a Real a Juande Ramos beiktatása óta jellemző fejlődő játékkal rukkolt elő: a madridiak a 90 perc nagy részében irányításuk alatt tartották az eseményeket, s helyzetüket javította, hogy már a 3. percben előnybe kerültek.

A jobboldalon a tizenhatos vonalánál betörő Robben egy csel után visszagurított Higuaínnak, s az argentin futtában a hálóba helyezett.

Higuaín gólja három pontot ért (dpa)

A folytatásban is a Raúl nélkül, Van der Vaarttal felálló fővárosiak játszottak fölényben: Robbennel nem bírtak a vendégek, míg honfitársa, Van der Vaart a szerencséjét átkozhatta a 15. percben, lövése ugyanis a kapufán csattant.

Fordulás után a Valencia elsősorban Villa és Baraja révén veszélyeztetett, de nehéz helyzetbe került azok után, hogy a Robbent legyűrő Marchena második sárga lapját is megkapta. A hajrában Guti és a remek napot kifogó Higuaín növelhette volna a különbséget – a Real összességében megérdemelten győzött.

A barcelonai Lluís Companys stadionban Maxi Rodriguez találatával szűk egy óráig vezetett az Atlético, s bár Sergio Sánchez egyenlített, a három gólt eredményező hajrában a vendégek voltak a jobbak.

primera división, 16. forduló

Real Madrid-Valencia 1-0 (1-0)
Gól: Higuaín (3.)
Kiállítva: Marchena (67., Valencia)

Espanyol-Atlético 2-3 (0-1)
Gól: Sanchez (58.,) Valdo (94.) illetve Rodriguez (7., 91.), Agüero (81.)

Az élcsoport:
1. Barcelona 38 pont (15 mérkőzés), 2. Atlético 30 (38-23), 3. Valencia 30 (30-20), 4. Sevilla 30 (23-14, 15), 5. Real Madrid 29 (34-26), 6. Villarreal 29 (26-19, 15)