Talmácsinak nem ment az esőben

Talmácsi Gáborral kitolt az időjárás, esőben csak a 17. helyen végzett a 125-ös géposztály első időmérőjén a gyorsaságimotoros-vb Ausztrál Nagydíján.

A világbajnoki pontversenyben negyedik helyen álló magyar motoros az első szabadedzésen – száraz pályán, napsütésben – jól szerepelt, az ötödik helyen végzett, alig négy tizeddel maradt el a legjobb időt motorozó Mike di Meglio eredményétől.

Az összetettben éllovas francia pilóta az eső áztatta időmérőn sem talált legyőzőre, Talmának ugyanakkor nem igazán ment a nedves Phillip Island-i pályán, így végül csak 17. lett.

„Szárazon minden rendben van az Apriliával, vízen viszont van még mit javítanunk a beállításokon. A kanyarokban szinte egyátalán nem volt tapadása a gumiknak, a térdkoptatóimat sem tudtam lerakni az aszfaltra. Ennek okát már vizsgáljuk, bízom benne, hogy gyorsan megtaláljuk a megoldást” – magyarázta Talmácsi, aki az első időmérőn négy másodperccel volt lassabb, mint az ideiglenes pole-t birtokló Di Meglio.

Ugyanakkor a kategória címvédője nem aggódik. „Szombatra szép időt mondanak, ha ez tényleg így lesz, akkor minden esély megvan a javításra” – tette hozzá.

Talmácsi Gábor sérült csuklója szépen gyógyul, a vártnál is gyorsabban, így pénteken már érzéstelenítő nélkül motorozott.

Szombaton még javíthat (MTI/EPA)

A 250-es géposztály időmérőjén is a „víz volt az úr”, Tóth Imre ennek ellenére megismételte a délelőtti tréningen, száraz aszfalton elért eredményét – esetében a nagyszerűnek mondható 14. helyről várhatja a szombati folytatást.

A MotoGP első (száraz) szabadedzését az ausztrál Casey Stoner, a másodikat (nedves pályán) az amerikai Nicky Hayden nyerte. A két győztes idő között majdnem kilenc másodperc volt a differencia.