A Fradi kiütötte a Szolnokot

Gólparádé az Üllői úton: a Ferencváros kiütötte, 8-1-re győzte le a Szolnok csapatát a labdarúgó NB II Keleti csoportjának hétfő esti rangadóján.

A tavalyi kiírásban a Szolnok idegenben és otthon is megtréfálta a Fradit, most azonban osztálykülönbség volt a két csapat között. A zöld-fehérek végig nagy fölényben futballoztak, és jelentős előnyük tudatában sem vettek vissza – maradéktalanul kiszolgálták az szakadó esőben is kilátogató szurkolóikat.

A Fradi vezető góljára a semmiből ugyan még válaszolt a Szolnok, nem sokkal később azonban újra hátrányba került (2-1 volt a szünetben), a harmadik bekapott gól után pedig teljesen szétesett, és a kapusa is meglehetősen rossz napot fogott ki.

A Ferencváros a második félidőben könnyen került helyzetbe és kedvére rugdosta a gólokat – végül nyolcnál állt le.

Ferenczi mesterhármast szerzett, Shaw két góllal zárt, míg Fitos, Abdi és Tóth Bence egyszer-egyszer volt eredményes.

Nyolc gólnak örülhettek a hazaiak (ftc.hu)

„A Ferencváros jól játszott, felőrölt bennünket. Ami a kapura ment, az be is akadt…” – magyarázta a bizonyítványt a mérkőzést közvetítő Sport Televíziónak Vígh Tibor, a vendégek vezetőedzője. A Fradi a 6. forduló után a második helyen áll a tabellán, egy pont a hátránya az éllovas Bőccsel szemben.

NB II, Keleti csoport, 6. forduló:
Ferencváros-Szolnok 8-1 (2-1)
Gól: Tóth B. (24.), Shaw (36., 63.), Ferenczi (57., 69., 72.), Fitos (78.), Abdi (81.), ill. Antal (29.)