Rákospalotai győzelmével élen az Újpest

Az Újpest FC kétgólos győzelmet aratott a REAC otthonában a labdarúgó Soproni Liga hetedik fordulójának zárómérkőzésén, ezzel átvette a vezetést a tabellán.

A gyors gólváltást követően a vendégek voltak aktívabbak, több helyzetet alakítottak ki ellenfelüknél, és a félidőben megérdemelten vezettek.

Bozics (balról) és Balaskó küzdelme a labdáért (MTI)

A szünetet követően kissé lábra kapott a REAC, ez néhány lehetőségben nyilvánult meg, később azonban ismét átvette az irányítást az Újpest, amely – a végén már emberelőnyben futballozva – magabiztosan őrizte vezetését a lefújásig.

Soproni Liga 7. forduló

REAC-Újpest FC 1-3 (1-3)
Budai II stadion, 3.000 néző. Vezette: Solymosi
Gól: Nyerges (3.) ill. Cutuk (6.), Mijadinoski (18.), Kabát (44.)
Kiállítva: Horváth G. (77.)
Sárgalap: Kovács B. (72.), Balaskó (92.) ill. Remili (81.)
REAC: Szántai – Sallai (Jeremiás, 64.), Cseri, Kapcsos, Horváth G. – Kőhalmi, Kovács B., Balaskó, Lisztes (Kiss T., 83.), Dancs (Torma, 46.) – Nyerges.
Újpest: Balajcza – Dudics, Lipták, Cutuk, Mijadinoski – Bori (Remili, 75.), Sándor, Bozics, Pollák (Jucemar, 89.) – Simon (Rajczi, 61.), Kabát.

Az élcsoport:
1. Újpest FC 16 pont, 2. DVSC-TEVA 15 (14-5), 3. Vasas 15 (14-9), 4. Szombathelyi Haladás 13, 5. MTK Budapest 11