Huszti főszereplő volt a Hannoverben

Huszti Szabolcs oroszlánrészt vállalt a Hannover hazai győzelméből a Bundesliga negyedik fordulójában. A magyar középpályás két góllal és egy kiharcolt büntetővel villant a Mönchengladbach ellen.

A magyar válogatott játékos ugyan a 28. percben – 0-0-s állásnál Forssellt buktatta Baumjohann – 11-est hibázott (lezser lövését védte Heimeroth), nem sokkal később azonban javított, duplán is: előbb a 32., majd a 47. percben volt eredményes akcióból.

A masszív fölényben játszó hazaiak részéről a magyar szerezte meg a vezetést; Bruggink passza után ballal vett bosszút a korábbiakért.

Nyerő páros: Huszti és Schlaudraff együtt négy gólt szerzett (dpa)

Schlaudraff még a szünet előtt kettőre növelte a különbséget, a második félidő elején pedig Huszti eldöntötte a pontok sorsát. Egy kontra során Forssel vette észre az akciót követő magyart, visszagurított, s Huszti 11 méterről ballal nagy gólt lőtt.

A folytatásban is a vendéglátók akarata érvényesült, a hannoveri vezetéssel a jelek szerint békét kötő magyar a 89. percig volt a pályán a szezonbeli első győzelmét ünneplő, s így a tabella 13. helyére előlépő csapatban – előtte azonban egy büntetőt is kiharcolt, amit a két gólpasszal záró Forssell helyezett a vendégkapuba..

Bundesliga, 4. forduló

hannover-mönchengladbach 5-1 (2-0)

Hannover, AWD-Arena, 42 362 néző. Vezette: Schmidt
Gól: Huszti (32., 47.), Schlaudraff (43., 67.), Forssell (86., 11-esből), illetve Friend (54.)
Hannover: Enke – Balitsch, Eggimann, Vinicius, C. Schulz (Ismael, 33.) – B. Schulz, Jankov (S. Pinto, 80.) – Schlaudraff, Bruggink, Huszti (Stajner, 89.) – Forssell.
M’gladbach: Heimeroth – Callsen-Bracker, Brouwers, Daems – M. Ndjeng, Alberman – Paauwe (S. Coulibaly, 14.) – Matmour, Baumjohann, Marin (Rösler, 72.) – Friend

Bochum-Bielefeld 2-0 (2-0)
Gól: Mieciel (22.), Pfertzel (26.)

Az élcsoport:
1. Hamburg 10 pont, 2. Bayern München 8 (10-4), 3. Schalke 8 (8-4), 4. Dortmund 8 (8-6), 5. Stuttgart 7, …12. Bochum 4 84-4), 13. Hannover 4 (5-6), …15. Mönchengladbach 3, …17. Bielefeld 2