Kikapott a Vasas

Egygólos vereséget szenvedett a Szombathelyre éllovasként érkező Vasas a labdarúgó Soproni Liga hatodik fordulójában. A Vasas uralta a mérkőzést az első 45 percben, mégis a Haladás szerzett vezetést.

A második félidő ennek nyomán óriási Vasas-rohamokkal indult, ám a játékrész közepén a Haladás kijött a szorításból.

A hazai csapat eredményes védekezésének és a szerencsének is köszönheti győzelmét.

Rajos Gábor gólja döntött a vasas ellen (MTI/Archív)

A Paks-Diósgyőr mérkőzésen döntetlen született. A Paks lépett fel támadólag, ám a félidő közepén feljöttek a vendégek és az 1-1-es döntetlen reális volt. Tököli a 61. percben kihagyott egy 11-est, majd Gohér kapott piros lapot reklamálásért. A tíz emberrel játszó Diósgyőr megérdemelten szerzett pontot.

A Kaposvár a Fehérvár otthonában ért el döntetlent. A vendégek első támadásukból gólt szereztek. A lassan magukhoz térő hazaiak később sokat támadtak, és még a szünet előtt sikerült egyenlíteniük. A folytatásban is a Fehérvár támadott többet, ám a helyzetek kimaradtak, így a vendégek egyetlen komolyabb kapura lövésükből pontot szereztek.

A Nyíregyháza hazai pályán magabiztos győzelmet aratott a REAC felett.

Soproni Liga, 6. forduló

Szombathelyi Haladás-Vasas 1-0 (1-0)
Szombathely, 8000 néző. Vezette: Arany
Gól: Rajos (35.)
Sárgalap: Balog (69.)
Haladás: Rózsa – Schimmer, Guzmics, Kuttor, Tóth P. – Rajos, Molnár, Vörös – Oross (Simon, 86.), Kenesei (Andorka, 75.), Sipos (Csontos, 90.).
Vasas: Németh G. – Balog, Paripovics, Unierzyski, Tóth A. – Lázok, Somorjai, Dobrics, Németh N., B. Tóth (Mundi, 79.) – Divics (Sowunmi, 70.)

Paksi FC-Diósgyőri VTK 1-1 (1-1)
Paks, 2500 néző. Vezette: Szabó Zs.
Gól: Tököli (18.) ill. Kamber (23.)
Kiállítva: Gohér (62.)
Sárgalap: Molnár Z. (33.), Báló (81.), illetve Kamber (19.), Búrány (61.), Pintér Z. (76.)
Paks: Pokorni – Kriston (Molnár Z., 29.), Éger, Salamon, Hanák – Sipeki (Márkus, 69.), Heffler (Buzás, 56.), Böde, Báló – Kiss T., Tököli.
Diósgyőr: Köteles – Búrány, Sebők, Milicsics, Gohér – Ahodikpe (Pelecaci, 56.), Kamber, Stanic (Takács P., 73.), Pintér Z . – Tóth M., Homma (Szabó V., 80.).

Tököli magabiztosan vezeti a góllövők listáját (MTI/Archív)

FC Fehérvár – Gabona Trans-Kaposvár 1-1 (1-1)
Székesfehérvár, 1200 néző. Vezette: Szilasi
Gól: Pavlicsics (31.) ill. Bogdán (3.)
Sárgalap: Romero (49.), Mohl (67.), Nagy D. (72.) ill. Farkas K. (23.)
Fehérvár: Sebők – Andic, Horváth G., Radovics, Mohl – Nagy D., Farkas B., Romero (Vujovics, 80.), Simek (Kulcsár, 59.) – Pavlicsics, Sitku.
Kaposvár: Kovács Z. – Kovácsevics, Petrók, Zahorecz, Bogdán (Graszl K., 83.) – Gujics (Farkas Z., 90.), Grúz, Pest K. – Obrics, Farkas K. (Jovánczai, 35.), Bozovics.

Nyíregyháza Spartacus-REAC 4-0 (2-0)
Gól: Apostu (20., 42., 68.), Sevel (78.)
Kiállítva: Erős (22.)
Nyíregyháza: Lazareanu – Miskolczi (Belényesi, 70.), Mboussi, Hegedűs, Perényi – Lippai (Odrobena, 79.), Zabos, Ramos, Bárányos – Apostu, Dosso (Sevel, 67.)
REAC: Szántai – Dinka (Kőhalmi, 46.), Sallai, Cseri, Horváth G. – Dancs, Lisztes (Rása, 62.), Erős, Nagy T. (Jeremiás, 73.) – Nyerges, Balaskó.

Az élcsoport:
1. Újpest 13 pont (10-8), 2. Haladás 12 (11-3), 3. Vasas 12 (9-9), 4. DVSC-TEVA 11 (8-3, 5 mérkőzés), 5. MTK 10 (13-11), 6. ZTE 10 (10-9)

Góllövőlista
8 gólos: Tököli (Paks)
5 gólos: Apostu (Nyíregyháza), Hercegfalvi (Honvéd), Pál A. (MTK)
4 gólos: Bajzát (Győr), Csordás (Kecskemét), Kabát (Újpest), Tóth M. (DVTK), Zahorecz (Kaposvár)