A Wigan kiütötte Halmosiékat

Elsöprő győzelmet aratott a Wigan Athletic labdarúgócsapata a Premier League harmadik fordulójának szombati játéknapján, miután 5-0-ra kiütötte a Halmosi Pétert is foglalkoztató Hull City gárdáját.

A magyar válogatott játékos a cserepadon foglalt helyet, de végül nem lépett pályára.

A nap kiemelt találkozóján az Arsenal játszi könnyedséggel intézte el a bajnokságot kifejezetten jól kezdő Newcastle együttesét. A londoniak már az első félidőben eldöntötték a pontok sorsát. Előbb Van Persie értékesítette a N’Zogbia kezezéséért megítélt tizenegyest, majd a holland akcióból is betalált: Eboue vette észre, hogy csapattársa elszakadt őrzőitől.

Van Persie duplázott a Newcastle ellen (AP)

A második játékrészben a United is megpróbált felnőni a feladathoz, Butt egy ízben a lécre fejelt, ám újabb gólt ismét a vendéglátók értek el.

Az 59. percben egy Nasritól kiinduló remek akció nyomán Adebayor készített elő Denilsonnak, s a brazil a harmadikat is belőtte az amúgy derekasan védő Givennek. Az Arsenal így próbálta igazolni, hogy múlt heti Fulham elleni botlása csak a véletlen műve.

Szintén idegenbeli sikert könyvelhetett el az eddigi utolsó helyezett Portsmouth, amely az Everton otthonában diadalmaskodott.

David James kapus egy hárított büntetővel villantott az Everton ellen (AP)

A Middlesbrough és a hosszabbításban két gólt is begyűrő West Ham izgalmas mérkőzésen gyűjtötte be a három pontot, a Bolton pedig döntetlennel zárta a West Bromwich elleni összecsapást.

Premier League, 3. forduló:

arsenal-newcastle united 3-0 (2-0)

Emirates stadion, 60 067 néző. Vezette: Styles
Gól: Van Persie (18., 41. – az elsőt 11-esből), Denilson (59.)
Arsenal: Almunia – Sagna, Gallas, Toure, Clichy – Eboue (Walcott, 72.), Denilson (Song, 69.), Fabregas, Nasri – Adebayor, Van Persie (Vela, 63.).
Newcastle: Given – Beye (Edgar, 89.), Coloccini, Taylor, Enrique (Bassong, 44.) – Butt, Guthrie, Gutierrez (Barton, 89.), N’Zogbia – Owen, Ameobi.

Bolton-West Bromwich 0-0

Everton-Portsmouth 0-3 (0-2)
Gól: Defoe (12., 69.), Johnson (40.)

Hull City-Wigan Athletic 0-5 (0-2)
Gól: Ricketts (öngól, 5.), Valencia (13.), Zaki (63., 81.), Heskey (68.)

Valencia egy gyönyörű szóló után lőtte a Wigan második gólját (Getty)

Middlesbrough-Stoke City 2-1 (1-0)
Gól: Alves (37.), Sanli (85.) ill. Hoyte (öngól, 71.)
Kiállítva: Faye (36., Stoke)

West Ham-Blackburn 4-1 (2-1)
Gól: Davenport (12.), Samba (öngól, 20.), Bellamy (93.), Cole (95.) ill. Roberts (22.)

Az élcsoport:
1. Chelsea 6 pont (5-0, 2 mérkőzés), 2. Arsenal 6 (4-1), 3. Liverpool 6 (3-1, 2), 4. West Ham 6 (6-5), 5. Middlesbrough 6 (5-4), 6. Bolton 4 (3-2), 7. Manchester United 4 (2-1, 2)