Élő: döntőért játszik a Sisa-csapat

Kisebb sérülések hátráltatják a magyar U19-es labdarúgó-válogatott felkészülését az olaszok elleni elődöntőre, de a játékosok és a tréner is bizakodva várja a késő délutáni összecsapást a csehországi Európa-bajnokságon.

U19-es Európa-bajnokság, elődöntő:
Magyarország-Olaszország 0-1 (0-0)
Gól: Forestieri (65.)
Plzen, FC Viktoria Plzen-stadion, Vezeti: Moen (norvég)

94. perc: Vége a meccsnek! Egy góllal nyert az olasz együttes. Sopánkodni nem kell, Sisa Tibor csapata helytállt az Eb-n. A magyar szurkolók a helyszínen ünneplik Németh Krisztiánékat. A mieink a jövő évi világbajnokságon biztosan ott lesznek.

93. perc: Micsoda helyzet! Egy szöglet után Gosztonyi éles szögből telibe trafálta a felső lécet.

92. perc: Villámgyors olasz kontra, Okaka Chuka gólt is lőtt, de lesen volt.

90. perc: Okaka Chuka lövése az oldalhálót súrolta. Három perc a ráadás.

88. perc: Bajner pontos, de nem túl erős fejesét fogta Fiorillo. Közben az olasz gólszerző is besárgult.

85. perc: Okaka Chukát nem tudják megfogni a mieink. A nigériai születésű csatár állandó veszélyforrás. Újabb csere az olaszoknál.

82. perc: Beszorultak az olaszok, akik már az idővel is játszanak. Nekik bőven elég az egy gól.

80. perc: Németh lőtte el 25-ről, de sajnos a labda ismét középre ment.

Két csatárral rohamoz a magyar csapat.

77. perc: Csere a mineinknél: Busai helyén Bajner.

75. perc: Óriási Gulácsi-bravúr. Okaka Chuka 1 méterről kotorta kapura a labdát, a magyar kapus a vonalról mentett. Sajnos az olaszok egyre veszélyesebbek, a magyar támadások nem elég pontosak.

72. perc: Szabó László lőtte el az olasz kapu előtt a labdát.

70. perc: A Milannal már a BL-ben is bemutatkozó Paloschi lőtt méterekkel Gulácsi kapuja fölé.

65. perc: Vezet Olaszország! Garibaldi ugrasztotta ki Forestierit, aki okosan elpöckölte a labdát Gulácsi mellett a hosszúba. (0-1)

63. perc: Irtózatos löketet eresztett el közéről Busai. A remek lövés sajnos pont középre tartott, így a kapus kiöklözte a labdát.

A mieink jobb oldalán Gosztonyi rendkívülien aktív. A másik szélen alig volt épkézláb magyar támadás.

58. perc: Németh fordult kapura a tizenhatoson belül, a lövése szögletre pattant egy védőről.

52. perc: Egy rövid magyar szöglet után Németh gurította vissza a labdát. A tizenhatos vonaláról az érkező Szabó centikkel bombázott mellé.

51. perc: Sokkal gyorsabban és agresszívabban játszik a szünet óta az olasz együttes. A magyar védelem azonban egyelőre hiba nélkül végzi a dolgát.

47. perc: Korcsmár kapott sárgát a szünetben becserélt Forestieri felvágásáért.

46. perc: Az olaszok kezdték a második féldiőt.

A magyarok sokkal veszélyesebbek a kapura. Az olaszok számára hízelgő, hgy a szünetben még gólnélküli döntetlen az állás.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Németh szúrt bele egy beadásba az ötösről, a labda azonban a kapufáról kipattant. A magyar csatár ráadásul lesen is volt.

A magyar támadásokat szinte kivétel nélkül a Sampdoriában futballozó Koman vezeti.

35. perc: Koman rememül ugratta ki Németh Krisztiánt. A liverpooli idegenlégiós éles szögből leadott lövése nem sokkal kerülte el a kaput.

34. perc: Gulácsi magabiztosan fogta az első igazán veszélyes olasz lövést.

31. perc: Formiconi lövése elkerülte a magyar kaput.

A magyar szurkolók hihetetlen hangulatot teremtenek a plzeni stadionban.

29. perc: Az olasz Darmian is besárgult.

Kicsit leült a mérkőzés. A mieink mezőnyben teljesen egyenrangúak az esélyesebb olaszoknál., a kapu előtt pedig bátran vállalkoznak. Biztató a kezdet.

16. perc: Koman ismét tüzelt, de Fiorillo a helyén volt.

15. perc: Albertazzi kapott sárgát lerántásért.

12. perc: Németh is megtornáztatta az olasz kapust. Többet van a labda az ellenfélnél, de a magyarok veszélyesebbek.

10. perc: Gosztony vállalkozott jó 25 méterről, de a lövése nem volt elég pontos.

5. perc: Szerencséje volt a magyar válogatottnak, a kiugró Okaka Chuka nem volt lesen. A partjelző másképp látta.

3. perc: Koman Vladimir lövését védte az olasz kapus. A szögletből semmi nem lett.

A kisebb sérüléssel bajlódó Németh tudta vállalni a játékot, liverpooli csapattársa, Simon András viszont sárgalapos eltiltása miatt nem játszhat.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Az MLSZ helyszínen tartózkodó munkatársai szerint a magyar szurkolók elözönlőtték Plzen városát. A szövetség 2000 jegyet ingyen biztosított a drukkereknek.

Kezdőcsapatok
Magyarország: Gulácsi – Szekeres, Korcsmár, Debreceni, Présinger – Busai (Bajner 77.), Gál – Gosztonyi, Koman, Szabó – Németh

Olaszország: Fiorillo – Darmian, Tagliani, Gentili, Garibaldi – Formiconi (Forestieri 46.), Albertazzi, Bonaventura – Paloschi (Eusepi 85.), Okaka Chuka, Poli