Venus Williams ötödször

A címvédő Venus Williams nyerte a női egyest a wimbledoni angol nyílt teniszbajnokságon, miután az ötödik győzelmét arató amerikai két - viszonylag sima játszmában - legyőzte húgát, Serenát.

A két klasszis a szombatival együtt összesen hét Grand Slam-tornán vívott „családi” döntőt, és ebben a párharcban még mindig az ifjabbik Williams lány vezet 5-2-re. Kettejük első közös döntőjét – a 2001-es US Opent – Venus nyerte, azóta Serena zsinórban öt alkalommal bizonyult jobbnak. Összesen 16 alkalommal mérkőztek, az eredmény: 8-8.

Az egy óra 51 perc alatt diadalmaskodó 27 éves Venus 2000, 2001, 2005, 2007, 2008 után ötödször nyert az All England teniszklubban, húga korábban két alkalommal győzött (2002, 2003), s mindkétszer nővérét győzte le.

A meccs előtt: Serenának kedvezett a statisztika (MTI)

A nyitójátszmát az ifjabbik Williams testvér úgy kezdte, ahogy azt a kettejük döntőinek előzményei ígérték: már a mérkőzés elején elvette nővére adogatójátékát, és előbb 3:1-re, majd 4:2-re elhúzott.

A címvédő azonban felpörgette játékát, Serena egyre többet hibázott, így Venus 4:4-nél kiegyenlített, majd előnyhöz is jutott. Az első szettben a nyerő ütések (19-14) és az ászok (6-1) kategóriájában is Serena volt az eredményesebb, ám a fő szempont – az összes pont – viszonylatában Venus nyert (49-48).

A folytatásban, a harmadik játékban hatalmas adok-kapok alakult ki: Serenának több brék-lehetősége is volt, végül a tizenharmadikat ki is használta (2:1). Öröme viszont nem tarthatott sokáig, mert Venus azonnal visszaszerezte, amit elveszített, s ezzel kezdődhetett minden elölről.

Ezúttal a húg gratulált a nővérnek (MTI)

Ezt követően egészen 4:4-ig fej fej mellett haladt a két játékos, aztán Venus 5:4-es vezetésénél két meccslabdához jutott. Az elsőt – egy pazar ásszal – hárította Serena, de a másodikat már nem tudta kivédeni.

Venus a kenti hercegtől vette át a Venus Rosewater trófeát, s meghatódva ecsetelte érzéseit:
„Mindenek előtt gratulálnék Serenának, nagyon jól játszott ma. Felfogni sem tudom, hogy ez az ötödik címem itt, s hogy milyen nehéz volt – nos, Serena ellen többször is úgy tűnt, igencsak távoli lesz ez az ötödik siker. Nagyon nehéz győzelem ez, annál értékesebb nekem. Szeretem Londont. Ahányszor visszatérek, tudom, hogy menni fog a játék – s hogy esetleg történelmet írhatok. A családom nyilván felemás érzésekkel nézte a mai mérkőzésünket, de remélem, hogy nekem is szorítottak.”

Két újabb trófeával gyarapodott a Williams-család (AP)

Angol nyílt teniszbajnokság, Wimbledon:

Női egyes, döntő:
V. Williams (amerikai, 7.)-S. Williams (amerikai, 6.) 7:5, 6:4

Venus Williams

Született: 1980., június 17., Lynwood (USA)
Magasság/súly: 1,85 m/72 kg
Ütőfogása: jobbkezes, kétkezes fonák
Világranglista-helyezése egyesben: 7.
Legjobb helyezése egyesben: 1. (2002., február 25.)
Tornagyőzelmei egyesben: 37, ebből 7 Grand Slam (Wimbledon: 2000, 2001, 2005, 2007, 2008, US Open: 2000, 2001)