Újra a dobogón Talmácsi Gábor

A harmadik helyen végezett Talmácsi Gábor a gyorsaságimotoros-világbajnokság negyedik futamán, Sanghajban, a Kínai Nagydíjon, a 125 kcm-es géposztályban. A nedves aszfalton a győzelmet meglepetésre az olasz Iannone szerezte meg.

Pályafutása első győzelmét aratta a Kínai Nagydíjon az olasz motoros, aki az ötödik helyről vághatott neki a futamnak. Talmácsi Gábor bizakodva várhatta a rajtot, hiszen a délelőtti bemelegítés során mindenkit megelőzött a nedves pályán.

A rajtot Iannone kapta el a legjobban, és rögtön az élre állta, mögötte a pole-os Bradley Smith és Talmácsi Gábor következett. A második helyen motorozó fiatal brit nem sokkal később elesett, akárcsak az összettben vezető Simone Corsi. A magyar versenyzőnek nem voltak ilyen gondjai, de a versenytáv felétől szemmel láthatóan belassult a motorja.

Elégedett a világbajnok

Hét körrel a verseny vége előtt az esőspecialista Mike di Meglio megelőzte a magyar világbajnokot, aki képtelen volt visszavenni a második pozíciót, a dobogós helye azonban nem forgott veszélyben. Végül Talma közel három és fél másodperccel maradt le a győztes olasztól.

A címvédő megkezdte a felzárkózást (motogp.com)

A futam végén rendezett sajtótájékoztatón Andrea Iannone – akinek korábban egy kilencedik hely volt a legjobb eredménye – örömét fejezte ki győzelme felett. Az Apriliával versenyző olasz azt mondta, hogy nagyon erős motorral versenyzett, és a tavalyi világbajnokot, Talmácsi Gábort tekintette legnagyobb ellenfelének.

A magyar motoros emlékeztetett arra, hogy nagyon nehéz idényt kezdett, s nagyon örül a harmadik helynek, mert fontos pontokat szerzett a sanghaji futamon. Mint mondta, a futam vége felé műszaki problémák adódtak a motorral, felmelegedett a hűtővíz, óvatosan kellett motoroznia, s ezért nem tudta megelőzni Mike Di Megliót. Talmácsi megemlítette, hogyt “kicsi elrontották az áttételeket”. Az angolul és magyarul tartott sajtótájékoztató végén Talmácsi Gábor boldog Anyák Napját kívánt minden édesanyának.

Finn és olasz sikerek

A 250 kcm-esek között a vb-éllovas finn Mika Kallio győzött Sanghajban, ahol Tóth Imre a 16. lett. A KTM vb-éllovas versenyzője mellett csapattársa, a japán Aojama Hirosi, illetve az olasz Mattia Pasini állhatott fel a dobogóra. Tóth a még pontszerző, 15. helyen beérő riválisától nyolc másodperccel maradt el.

A MotoGP-ben győzött a spanyol Daniel Pedrosa és a címvédő ausztrál Casey Stoner előtt. A pénteki szabadedzésen bokatörést szenvedett spanyol Jorge Lorenzo a negyedik helyen ért célba.