Egy pontra az olimpiától a Godova-csapat

Négy mérkőzésből négy győzelem a magyar női vízilabda-válogatott mérlege az olaszországi olimpiai selejtezőtornán, s mivel a kanadaiaktól kikaptak a spanyolok, ellenük csütörtökön már a döntetlen is elegendő a pekingi ötkarikás részvételhez.

Újabb meccsét is úgy kezdte Imperiában, mint a korábbiakat a magyar csapat, amely gyorsan elhúzott 3-0-ra. Ezért is volt váratlan az itáliai torna első negyedvesztése. Ez viszont felrázta Godova Gábor alakulatát, s a harmadik játékrészben már helyreállt a (póló)világ rendje, brillíroztak a magyarok, s végül fölényesen diadalmaskodtak 16-7-re a karibi rivális felett.

A nap rangadóján Kanada együttese – amelyet Stieberék hétfőn 11-6-ra vertek – egy góllal legyűrte a spanyolokat, ennél fogva a csoportgyőzelmet, s az ezzel járó egyenes kijutást az olimpiára, már egy döntetlen- nel is elérik a magyarok.

Százszázalékosak a lányok (MTI)

Olimpiai selejtezőtorna, 4. forduló
B csoport:
Magyarország-Kuba 16-7 (3-1, 3-4, 6-0, 4-2)
A magyar góldobók: Pelle 5, Bujka B., Stieber 3-3, Drávucz 2, Szremkó, Valkay Á., Kisteleki 1-1