Fed-kupa: diadal Dánia ellen

Győzelemmel kezdett a magyar válogatott a Fed-kupa Euro-Afrikai Zóna budapesti I. csoportjának nyitónapján. A magyarok a két egyes után biztosították győzelmüket Dánia ellen. Csütörtökön Nagy-Britannia következik.

Szávay Ágnes két gyors játszmában, 54 perc alatt nyert Karina Ildor Jacobsgaard ellen és ezzel a magyar női tenisz Fed Kupa-válogatott 2-0-ás, behozhatatlan előnyre tett szert Dánia ellen a budapesti Syma Sport- és Rendezvényközpontban.

A világranglistán 20. magyar teniszező az első szettben szinte lélegzethez sem engedte jutni riválisát, a másodikban ugyan kissé kiengedett, de ezzel együtt egy pillanatig sem forgott veszélyben a győzelme.

“Hazai közönség előtt mindig nehezebb játszani; örülök,
hogy biztosan nyertem és ezzel megszereztem idei első sikeremet egyesben” – értékelt Szávay.

Szávay Ágnes 54 perc alatt letudta mérkőzését (MTI)

Az alaphangot korábban az Eva Dyrnberg ellen szintén két sima játszmában győző Arn Gréta adta meg; a korábban német színekben versenyző 27 esztendős Arn nagyszerűen mutatkozott be a magyar alakulatban. Az első szettben gyorsan 3:1-es vezetésre tett szert. Ellenfele ugyan kiegyenlített (3:3), ám ezt követően a magyar teniszező sorozatban három gémet nyert.

A folytatásban sem változott a kép: Arn 2:1-nél elnyerte ellenfele adogatását és ezt követően már csak arra vigyázott, hogy a sajátját hozza. Megtette, így a magyarok jutottak vezetéshez.
“Nagyon örülök, jó érzés volt, hogy sikerrel mutatkozhattam be a magyar csapatban. – mondta Arn. – Bevallom, a mérkőzés előtt kissé izgultam, aztán megnyugodtam és már csak a teniszre összpontosítottam. Ellenfelem az első szett közepén feljött, de sikerült megtörnöm, és az enyém lett a meccs. Örülök, hogy ilyen sokan eljöttek szurkolni nekünk.”

Arn Gréta győzelemmel mutatkozott be (MTI)

A párharc utolsó, párosmeccse így már csupán a magyar csapat sikerének mértékéről dönt. A magyar válogatott ellenfele csütörtökön 14:30 órától Nagy-Britannia lesz.