Magyarország-Spanyolország 35-28

A torna egyik favoritja ellen kezdi el az olimpiai kvalifikációt megcélzó magyar férfi válogatott Norvégiában. Már a pontszerzés is bravúr lenne Nagy Laciéktól, akik reálisan nézve, a világbajnok németek és a spanyolok mögött a csoport harmadik helyéért lesznek harcban a fehéroroszokkal.

Európa-bajnokság, C csoport:

60. perc:
Vége a meccsnek. Bravúros győzelemmel kezdett a Skaliczky-csapat. (35-28)

58. perc: Gált kiszórták a bírók, de a mérkőzés már eldőlt. A magyar csapat szenzációs játékkal elverte az egyik esélyest. Puljezevics eközben sorban fogja a ziccereket. (33-27)

55. perc: Puljezevics parádésan véd, majd Nagy elképesztően nagy gólt dobott. Innen már nem szabad kikapni. (32-26)

53. perc: Hét és fél perc van hátra, és öttel vezetünk. Most már nem siet a Skaliczky-csapat, az idő nekünk dolgozik. (31-26)

50. perc:
Külön védőt kapott Nagy, ami egyelőre hatékony fegyvernek bizonyult. Már csak öt a különbség. (30-25)

48. perc: Emberhátrányba kerültünk, de Ilyés továbbra is szenzációs. Hat góllal vezetünk. Nem szabad semmit sem elkiabálni, de érik a szenzáció, a spanyolok ugyanis egyre bizonytalanabbnak tűnnek. (29-23)

46. perc: Időt kért a spanyol kapitány, mert a rendkívülien fegyelmezett magyarok négy góllal elléptek. Nagy jelenleg nem tud hibázni. (27-23)

43. perc: Megint egyenlítettek a spanyolok, de Nagy Laci góljával megint vezetünk. Emberelőnyben játszunk, Mocsai pedig büntetőból növelte az előnyt (24-22)

40. perc: Elaludt a magyar védelem, aminek gól a következménye. Szerencsére a spanyolok következő támadásuknál eladták a labdát. (20-19)

37. perc: Gál másodszor villant, majd az egyre pontosabban célzó Laluska is beköszönt. (19-17)

36. perc: Gál beállós gólt szerzett, de Ortega a szünet óta tarthatatlan. (17-17)

34. perc: Puljezevics sokadszorra igazolta a klasszisát. Laluska révén ismét nálunk az előny. (16-15)

Franciaország-Szlovákia 32-31

31. perc: Folytatódhat a játék. Spanyol góllal kezdődött a második játékrész, majd egy gyors lerohanás után máris egyenlő. (14-14)

A kezdeti nagy rohamás után a magyar válogatott rendezte hamarabb a sorait, és a remeklő Iváncsik-testvérek és Illyés vezérletével megérdemelten vezet a spanyolok ellen. Reméljük a fiúk ereje a második félidőre is kitart.

30. perc: Vége az első félidőnek. Az öt gólból kettő maradt a szünetre. (14-12)

29. perc: Három gólra visszakapaszkodtak a spanyolok, ezért Skaliczky László időt kért. (14-11)

26. perc: Kiegészültünk. Az emberhátrányt 2-0-ra nyertük, Puljezevics közben büntetőt fogott. Ilyés is négy gólnál tart – négy lövésből. A magyar válogatott öttel megy. (14-9)

24. perc: Az első kiállítás a meccsen: Laluska Balázs állította meg szabálytalanul Entrerriost. Iváncsik Tamás kontrából a negyedik gólját lőtte. (12-9)

21. perc: A védekezésünk feljavult, de most a támadásaink akadoznak. Két góllal vezetünk, de nagyobb is lehetne az előny, ha a ziccereinket belőnénk. Skaliczky kapitány sokat cserél, nem is lehetne bírni 60 percig az őrületes tempót. Időt kértek a spanyolok. (11-9)

19. perc: Az Iváncsik testvérek remekül játszanak, és a kapuban Puljezevics is egyre magabiztosabb. (9-9)

15. perc: Védekezésben továbbra is sok a hiba, a támadásainkra azonban nem lehet panasz. Szűk negyedóra alatt nyolcat dobtunk az Eb egyik favoritjának. (8-8)

13. perc: Iváncsik Tamás révén először vezetünk a mérkőzésen. Puljezevics a legjobbkor fogott egy újabb ziccert. (8-7)

10. perc: Óriási iramú a mérkőzés, és ez mind a két oldalon gyakran a védekezés rovására megy. Nagy szerencsére bátran vállalkozik, és a dobásai eddig jó százalékban be is mentek. (7-7)

8. perc: A két bekapott gól nem sokkolta a spanyolokat, újra náluk az előny. (4-6)

6. perc: Nagy Laci átlövésből óriási gólt szerzett, és Ilyés második találatával már egyenlő az állás. (3-3)

5. perc: Ilyés szépített, de a védekezésünk még nem állt össze, amit Ortega használt ki. (1-3)

3. perc: Puljezevics bemutatta első bravúrját, majd Nagy Laci hagyott ki egy ziccert. Romero góljával már kettővel mennek a spanyolok. (0-2)

2. perc: Iváncsik egy bődületes kapufával kezdett, a spanyolok a másik oldalon jobb szélről voltak eredményesek. (0-1)

1. perc: Mi kezdtük a mérkőzést. Puljezevics kezd a kapuban.

Pályán a csapatok. A rövid bemelegítés után következnek a himnuszok.