Massa és Hamilton indul az első sorból

Az idei Forma-1-es szezon fináléjának már az időmérője is hihetetlenül izgalmasan alakult. Az első sorból Massa és a vb-éllovas Hamilton rajtol, a két másik bajnoki címre pályázó pilóta – Räikkönen és Alonso – a harmadik illetve a negyedik helyről vág neki a Brazil Nagydíjnak.

Nagy lépést tett a világbajnoki cím megszerzése felé Lewis Hamilton, miután a fiatal brit mindkét, a világbajnoki pontversenyben még esélyes riválisát megelőzte a Forma-1-es világbajnokság utolsó futamának, a Brazil Nagydíj időmérő edzésén. A pole-t azonban nem ő, hanem Felipe Massa szerezte meg.

A brazil pilóta volt az egyetlen, aki 1 perc 12 másodperces idő alatt ért körbe az időmérő utolsó, mindent eldöntő szakaszában. Massa pályafutása során immár kilencedik alkalommal szerezte meg a pole pozíciót. Tavaly is az első helyről rajtolhatott a Brazil Nagydíjon, akkor meg is nyerte a futamot.

Csapattársa, Kimi Räikkönen is igen gyors volt végig az edzésen, de utolsó mért körében hibázott, kissé megcsúszott a Ferrari az egyik kanyarban, amivel időt veszített, így végül Hamilton is megelőzte. Ezzel azonban lehet, hogy jól járt Räikkönen, miután így a pálya tisztább részéről indulhat, míg mindkét McLaren a poros oldalról rajtol majd.

Fernando Alonso ezúttal nem igazán találta a tempót, csak a 4. helyen zárt, ezzel jelentősen csökkentve esélyeit a futamgyőzelemre. Ha ez marad vasárnap a magyar idő szerint hatkor kezdődő futamon a sorrend, Hamilton lesz a világbajnok.

A 2007-es idény utolsó futamán a BMW-k ismét bekerültek legjobb tíz közé, de ezúttal nem a gyári Renault-kal, hanem a szintén a francia cég motorjait használó Red Bullokkal kellett megküzdeniük. Sőt, Mark Webber mindkettőjüket megverte, behozva autóját az ötödik helyre. A két renault-s most gyenge volt, Giancarlo Fisichella a 12., Heikki Kovalainen csak a 19. lett.