Török Nagydíj: Massa az élen

Felipe Massa mindössze 44 ezreddel előzte meg Lewis Hamiltont, és szerezte meg az első rajthelyet a Forma-1-es Török Nagydíjon. Kimi Räikkönen a harmadik, Ferarndo Alonso a negyedik helyen végzett.

Kapcsolódó linkek

forma1.lap.hu
sport.lap.hu

Az időmérő első felvonásának meglepetése Ralf Schuamcher gyors búcsúja volt, majd a második etapban mindkét Red Bull és a Honda is elszállt. A tréning ezen részében a kétszeres címvédő Fernando Alonso volt a leggyorsabb, 1:26.841-es idejével megfutotta a kvalifikációs tréning legjobb körét.

Az igazi izgalmak a harmadik részben kerültek terítékre: Alonso a keménykeverékű gumikkal próbálkozott a hajrában, de ez finoman szólva sem jött be neki, így csak a negyedik helyen zárt. Eggyel előrébb Kimi Räikkönen végzett, a finn két gyors körében is hibázott, emiatt nem tudott érdemben beleszólni Felipe Massa és Lewis Hamilton csatájába.

Felipe Massa az élre repült (MTI/EPA)

A vb-pontversenyt vezető brit ugyan utolsó körében megelőzte brazil ellenlábasát, Massa azonban képes volt válaszolni, és 44 ezreddel jobb időt autózva megszerezte az első rajthelyet. A Ferrari braziljának fekszik a török ring, ugyanis tavaly itt szerezte meg első pole pozícióját, másnap pedig pályafutása első futamgyőzelmét aratta. „Nagyon szoros csatát vívtunk, ám szerencsére a végén sikerült egy remek kört teljesítenem. Rettentően örülök a pole-nak, főleg azért, mert az utolsó verseny, a Magyar Nagydíj elég gyatrán sikerült a számomra” – értékelt az interjúszobában a boldog edzéselső, aki idei ötödik, karrierje nyolcadik időmérőjét nyerte meg a Forma-1-ben.

Hamilton sem volt elkeseredve, sőt, a McLaren-pilóta úgy nyilatkozott, elégedettséggel tölti el a második helezés. A wokingi istálló egyébként szombaton – megelőzve a Hungaroringen történt balhét – két külön csapattal dolgozott a tréningen. A menet végén Hamilton és Alonso ugyan nem esett egymás nyakába, a spanyol azonban finoman megpaskolta csapattársa, egyben legnagyobb riválisa hátát. Egy biztos: vasárnap nem kímélik majd egymást.

Délután jött a hír, hogy a Honda versenyzője, Jenson Buton csak az utolsó helyről kezdi meg a vasárnapi versenyt. A kvalifikáció során a 15. helyen végzett brit pilóta motorcsere miatt kapott tízhelyes büntetést.