Szávay egyre előkelőbb helyen

Szávay Ágnes újabb egy helyet előrelépett a női teniszezők világranglistáján, míg a páros rangsorban az 52-ről a 44. pozícióba ugrott. Ilyen előkelő helyen még nem jegyezték pályafutása során.

Kapcsolódó linkek

tenisz.lap.hu
sport.lap.hu

A 18 éves magyar tehetség legutóbb az ausztriai Bad Gasteinben gyűjtögette a ranglistapontokat. Egyesben a negyeddöntőig jutott, ott a végső győztes olasz Francesca Schiavone ellen szenvedett vereséget, míg a duók vetélkedésében (a cseh Vladimira Uhlirovával az oldalán) meg sem állt a döntőig. Jó szereplésének köszönhetően újabb egy helyet javítva a 36. helyen szerepel a friss világranglistán, míg a páros rangsorban az 52-ről a 44. pozícióba ugrott.

A fejlődését fényesen bizonyítja, hogy ilyen előkelő helyen még egyik kategóriában sem jegyezték pályafutása során. Szávay a 2007-es szezonban egyesben (Palermo) és párosban (Budapest) is nyert már WTA-tornát, valamint az ITF-sorozatban is egy-egy győzelmet számol. Egyes rekordja: 38-11, míg párosban 17 diadal és 9 vereség a mérlege.