Talmácsi harmadik lett Assenben

A 125 kcm-esek között szereplő Talmácsi Gábor a harmadik lett a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei kilencedik futamán, a Holland Nagydíjon. Összetettben nőtt a magyar motoros hátránya, de ennek ellenére elégedett volt az eredménnyel.

Kapcsolódó linkek

talmácsigabor.lap.hu
sport.lap.hu

Borzalmasan indult Mattia Pasini szezonja, az első versenyeken a motor rendre megadta magát az olasz alatt. Az elmúlt egy hétben azonban megváltozott a helyzet, a doningtoni győzelem után a hollandiai Assenben és magabiztos győzelmet aratott az olasz. Összetettben azonban még így is 72 (!) ponttal van lemaradva az összetettben első Hector Faubel mögött, aki a második helyre hozta be az Apriliáját.

A spanyol az utolsó métereken 0,031 másodperccel megelőzve Talmácsit szerezte meg a második helyet, és már hét ponttal vezet összetettben a továbbra is második magyar előtt. A Bancaja Aspar csapat vezetői elégedettek lehettek, hiszen a harmadik motorosuk, Sergio Gadea éppen csak lemaradt a dobogóról.

Faubel, Pasini és Talma a dobogón (motogp.com)

A start után a Pasini megőrizte első helyét, a magyar viszont a hatodikról feljött a negyedik pozícióba. Az ötödik kör után továbbra is Pasini vezetett, mögötte kissé leszakadva a két spanyol, Sergio Gadea és Faubel, majd Talmácsi következett. A magyar motoros óriási tempót diktált: egy körrel később megelőzte csapattársát és felzárkózott a harmadik helyre, sőt tizenhárom körrel a zárás előtt már a második volt.

Féltávnál Pasini, Talmácsi, Gadea, Corsi, Faubel volt a sorrend. Pasini már több mint 3.5 mp-cel vezetett az üldözőboly előtt. Ezt követően azonban kissé lelassult a magyar és visszacsúszott a negyedik helyre.

Öt körrel a leintés előtt Pasini már 5 mp-es előnyre tett szert, mögötte Gadea, Faubel és Talmácsi következett. Az Apriliával versenyző magyar begyorsított és két körrel később egy remek manőverrel feljött a harmadik helyre. A hajrában Faubel hatalmas bravúrral berobbant a második helyre, Talmácsinak viszont sikerült megőriznie a dobogós pozícióját.

“Nagyon örülök a harmadik helynek. A motor nem volt túl gyors, ezért a kanyarokban próbáltam előrébb kerülni. A hajrában Hector nagyon erős volt és megelőzött. Ennek ellenére boldog vagyok, hogy dobogós helyen végeztem” – nyilatkozta a magyar motoros a verseny után rendezett sajtótájékoztatón.

6. Kojama Tomojosi (japán, KTM) 39:04.804

Az állás a 9. futam után (még 8 van hátra): 1. Faubel 138 pont, 2. Talmácsi 131, 3. Gadea 105