Szafin sem tudta megállítani Federert

Az esős pénteki napon az esti órákban Marat Szafin sem tudta megszorítani Roger Federert. A svájci klasszis továbbra is szettveszteség nélkül menetel az idei angol nyílt teniszbajnokságon. Andy Roddick is továbbjutott a nyolcaddöntőbe.

Kapcsolódó linkek

tenisz.lap.hu
sport.lap.hu

Az egykori orosz világelső a 2005-ös Australian Openen ötszettes gigászi csatában legyőzte Federert, ám ezúttal nem sok esélye volt a torna toronymagas favoritja ellen. A svájci az első szettben Szafin hibáit könyörtelenül kihasználva már a negyedik gémben elvette ellenfele adogatását, majd a váratlan ritmusváltásaival tovább növelte az előnyét, és végül 6:1-re hozta a nyitófelvonást.

Az orosz játékos nem adta fel, sőt a második játszma elején brékelte Federert, akit azonban ez sem zavart meg: azonnal egyenlített, majd a tőle megszokott higgadt játékkal a második szettet is behúzta 6:4-re. A folytatásban kiegyenlített játékot láthatott a wimbledoni centerpálya közönsége, 6:6-ig egymás mellett haladtak a felek, a tie-breakban aztán ismét Federer koncentrált jobban, és valamivel több mint másfél óra elteltével értékesítette az első meccslabdáját. A következő körben a 13. helyen kiemelt német Tommy Haasszal találkozik Federer.

Bármivel próbálkozott Szafin, Federer jobb volt (AP)

A svájci legkomolyabb riválisa, Andy Roddick szintén három szettben győzött a spanyol Verdasco ellen a harmadik fordulóban. A 24 éves amerikainak nehezebb dolga volt, ám ő a legjobb pillanatokban vette el ellenfele adogatását. Az első két szettet egy-egy brékkel nyerte Roddick, a harmadikat pedig hátrányból felállva a rövidítésben hozta 2004 és 2005 finalistája. Az amerikai a negyedik körben meglepetésre azzal a Paul Henri-Mathieu-vel játszik, aki korábban 4:6, 7:5, 6:2 6:3-re verte Ivan Ljubicic-ot.