Wimbledon: Czink gyorsan búcsúzott

Czink Melinda két játszmában kikapott a hatodik helyen kiemelt szerb Ana Ivanovicstól az angol nyílt teniszbajnokságon, így kiesett. Szávay Ágnes szerda esti mérkőzését az eső miatt elhalasztották.

Kapcsolódó linkek

tenisz.lap.hu
sport.lap.hu

Az idei Roland Garoson döntős szerb Ana Ivanovics villámrajot vett: a világranglista 133. helyén álló magyar lány gémet sem tudott nyerni, csak tíz pontot hozott az első szettben, amely mindössze 19 percig tartott. Ez követően Czink Melinda szerencsére összekapta magát, és a folytatásban már teljesen egyenrangú ellenfele volt az esélyesebb riválisának. Azonnal elvette Ivanovics adogatását és 2:1-re vezetett, amikor az eső miatt szünetelt a játék.

Czink Melindának nem sikerült a bravúr (MTI/EPA)

Az újrakezdés után Ivanovics visszavette a szervajátékát, és 6:6-ig fej-fej mellett haladtak a felek, de a rövidítésben megint a szerb szája íze szerint alakultak a dolgok. Czink negyedszer indult egyesben Wimbledonban, 2004-ben, 2005-ben, illetve 2007-ben egyetlen kört sem tudott menni, 2006-ban is csak a második fordulóig jutott. Érdekes, hogy pályafutása egyetlen döntőjét WTA-tornán (2005, Canberra) Ivanovics ellen bukta el. „Nagyon jókor jött az esőszünet. Az első játszmát simán megnyertem, utána ellenfelem egyre agresszívebben játszott, én pedig kizökkentem a ritmusból. A szünet alatt sikerült rendezni a gondolataimat és utána megint jól ment a játék” – mondta Ivanovics. Egyesben már csak egy magyar szerepel Wimbledonban: Szávay Ágnes az ukrán Aljona Bondarenkóval mérkőzik a második fordulóban. Az eredeti program szerint a fiatal magyar tehetség szerda este lépett volna pályára, de meccsét több másik találkozóval az eső miatt elhalasztották.

A világelső Roger Federer mérkőzése is félbeszakadt az égi áldás miatt, ekkor a svájci zseni 6:2, 7:5, 2:0-ra vezetett az argentin Juan Martin Del Potro ellen. Ellenben a harmadik helyen kiemelt amerikai Andy Roddick, illetve az ötödik helyen rangsorolt chilei Fernando Gonzalez is befejezte a maga mérkőzését. Előbbi három szettben győzte le a thaiföldi Danai Udomchokét, míg utóbbi négy játszmában verte a kolumbiai Alejandro Fallát és jutott a torna harmadik fordulójába. A női világelső sem babrált ki az eső, inkább ő tréfálta meg az ellenfelét, az orosz Vera Dusevinát. A belga klasszis mindössze négy gémet engedett ki a kezéből. Henin mellett a szerb Jelena Jankovics, az amerikai Serena Williams és a svájci Martina Hingis is bejutott a harmadik fordulóba.