Talmácsi műszaki hiba miatt kiesett

Talmácsi Gábor műszaki hiba miatt - hat körrel a zárás előtt - kiesett a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei nyolcadik futamán, a Brit Nagydíjon. Összetettben csapattársa, Hector Faubel vette át a vezetést.

Kapcsolódó linkek

talmacsigabor.lap.hu
sport.lap.hu

A futamot az ötödik alkalommal az élről rajtoló Mattia Pasini nyerte. Az olasz versenyző a verseny első szakaszában nem tudott elszakadni a mezőnytől, de a 15. kör után rákapcsolt, sorozatban motorozta a leggyorsabb köröket, és magabiztos előnyt szerzett, amit sikerült is megőriznie a célig. A mezőny egyik leggyorsabb pilótáját ezúttal műszaki problémák sem hátráltatták. Összetettben már nincsen esélye a végső győzelemre Pasininek.

Nem úgy mint Talmácsinak, aki a nullázás következtében lecsúszott az első helyről, de mindössze hárompontos a lemaradása, csapattársa, Hector Faubellel szemben. A spanyol rivális nagy csatát vívott a második helyért a japán Tomojosi Kojamával, de végül csak a dobogó harmadik fokát sikerült megszereznie.

Pasininek végre sikerült (motogp.com)

A negyedik helyről rajtoló Talmácsi ismételten beragadt, és néhány kanyar után a tizedik helyig esett vissza. Az élen állók ekkor még nem tudták elszakadni, minden adott volt ahhoz, hogy a magyar versenyző előre kapaszkodjon. Ez sikerült is neki, és 15 körrel a zárás előtt már az ötödik helyen robogott.

Még 11 kör volt hátra, amikor Corsi és a spanyol Raffaele de Rosa összekoccant, ezzel a magyar negyedikké lépett elő. A 19. körben azonban Talmácsi motorja meghibásodott, egyre jobban lelassult, ezért a magyar kihajtott a boxutcába és számára véget ért a brit GP.

Öt körrel a leintés előtt Pasini, Tomojosi Kojama és Hector Faubel volt a sorrend az élen, amely a hajrában már nem változott.

“Nem számítottam ilyen végkimenetelre, de ez egy ilyen sport, benne van a pakliban a technikai hiba lehetősége. Egyelőre nem tudják a mérnökök, hogy mi okozta a problémát. Hamarosan darabokra szedik a gépet és az alapos vizsgálat után okosabbak leszünk. Három pont a hátrányom, jövő héten következik Assen, nekem pedig már arra kell koncentrálnom” – fogalmazott a magyar versenyző az MTI-hez eljuttatott nyilatkozatában.