Messi Maradona nyomdokain (videó)

Egy fordulóval a vége előtt teljesen nyitott maradt a spanyol bajnokság. A címért hajtó trió mindhárom tagja pontokat vesztett - az UEFA-kupa idei győztesének jelentősen csökkentek az esélyei.

Pedig papíron a Mallorca otthonába látogató Sevillának volt a legkönnyebb dolga. A zsinórban 11. bentmaradásukat ünneplő hazaiak ellen ugyanakkor meglehetősen visszafogott teljesítményt mutatott a lista harmadik helyezettje, s bár a gólhoz már az első félidőben is közel állt a vendégcsapat, Juande Ramos együttese elsősorban a térfélcsere után mutatta szebbik arcát.

Nem utolsó sorban azért, mert a mester alaposan felforgatta kezdőcsapatát, s csak a szünet után küldte be a lehetőséget rendszerint megháláló Marescát, illetve az uruguayi Chevantónt. Ám Dragutinovics második sárgalapja keresztülhúzta a sevillai számításokat: a Sevilla már csak abban az esetben lehet bajnok, ha az utolsó fordulóban győz, míg a Barcelona és a Real Madrid vereséget szenved.

Ami a kandidánsokat elnézve nem lehetetlen. A címvédő Barcelona, de a fővárosi csapat is hibát hibára halmoz az utolsó fordulókban, természetesen szombat este sem volt ez másként. A katalán derbin egyedül az argentin Leo Messi tartotta a lelket a gránátvörös-kék alakulatban, igaz, ehhez kellett egy olyan kézmozdulat is, amelyet követően még a szaktekintély Maradona is elismerően csettinthetett. Az UEFA Kupa-döntős Espanyol elleni rangadón ugyanis az apró zseni első találata előtt egy fejelő mozdulatot tett, de a labdát előrenyújtott kezével juttatta a hálóba.

A találat után a tiltakozó Espanyol-játékosok miatt egy percig állt a mérkőzés, de a játékvezető nem érvénytelenítette a találatot. A címvédő házigazdák a 90. percben kapták az egyenlítő gólt, a nagy rivális Real Madrid pedig ekkor mentett pontot a Zaragoza vendégeként.

Fabio Capello nem hiába hangoztatta a meccs előtt, hogy a La Romaredában „döntőt játszik majd a Real”, hisz a kiruccanás akár rosszabbul is végződhetett volna – ha nincs Ruud van Nistelrooy. Az őszi, „dadogósabb” játék után a holland gólzsák maximálisan igazolta megvételét, ezúttal két gólt szerzett; mindkétszer a szintén pazar idényt záró Diego Milito góljára válaszolva.

A Levante-Valencia találkozón négyszer mutatta fel a piros lapot a játékvezető, három valenciainak kellett elhagynia a pályát, a vendégek kapusa, Santiago Canizares a 10. percben állt ki.

Primera División, 37. forduló

Barcelona-Espanyol 2-2 (1-1)
Barcelona, Camp Nou, 90 695 néző. Vezette: Rodríguez Santiago
Gól: Messi (43., 57.), illetve Tamudo (29., 90.)
Barcelona: Valdés – Zambrotta, Puyol, Thuram, Van Bronckhorst (Oleguer, 46.) – Iniesta, Xavi, Deco, Gudjohnsen (Motta, min.77), Messi – Eto’o.
Espanyol: Kameni – Lacruz, Torrejón, Jarque, Chica – Moisés (Angel, 61.), Coro (Jonatas, 64.), Riera (Rufete, 42.), De la Peña – Luis García, Tamudo.

Zaragoza-Real Madrid 2-2 (1-0)
Zaragoza, La Romareda, 34 500 néző. Vezette: Mallenco
Gól: Milito (32. – 11-esből, 64.), illetve Van Nistelrooy (57., 89.)
Zaragoza: César – Zapater, Sergio Fernández, Gabriel Milito, „Chus” Herrero – D’Alessandro, Piqué, Celades (Lafita, 78.), Aimar; Ewerthon (Movilla, 56.) – Diego Milito (Oscar, 85.).
Real: Casillas – Sergio Ramos, Cannavaro, Helguera, Roberto Carlos – Diarra, Emerson (Guti, 46.) – Beckham, Raúl (Higuaín, 46.), Robinho (Reyes, 64.) – Van Nistelrooy.

Mallorca-Sevilla 0-0
Mallorca, Ono estadi, 18 000 néző. Vezette: González
Kiállítva: Dragutinovics (73., Sevilla)
Mallorca: Moyá – Héctor, Nunes, Ballesteros, Navarro – Varela (Trejo, 70.), Pereyra, Ibagaza, Jonás – Arango (Tuni, 88.), Víctor Casadesús (Maxi, 66.).
Sevilla: Palop – Hinkel (Maresca, 46.), Javi Navarro (Chevantón, 56.), Dragotunovics, Puerta – Daniel Alves, Poulsen, Martí, Renato – Luis Fabiano, Adriano (Escudé, 9.).

Atlético-Celta 2-3 (1-1)
Gól:
Rodriguez (28., 71.), illetve Baiano (31. – 11-esből, 68.), Yago (48.)
Kiállítva: Luccin (65., Atlético Madrid)

Levante-Valencia 4-2 (2-1)
Gól:
Riga (3., 48.), Ballesta (11. – 11-esből), Courtois (75.), illetve Joaquin (16.), Baraja (86.)
Kiállítva: Kapo (47.), illetve Canizares (10.), Ayala (53.), Marchena (57.)

Betis-Osasuna 0-5 (0-1)
Gól:
Flano (31.), Webo (62.), Valdo (72.), Sola (76., 88.)

Real Sociedad-Santander 0-0
Kiállítva:
Melo (88., Santander), Anino (90., Santander)

Villarreal-Bilbao 3-1 (2-1)
Gól:
Forlán (36. – 11-esből, 38.), Ustaritz (öngól, 58.), illetve Iraola (21.)

Az állás: 1. Real Madrid 73 (63-39), 2. Barcelona 73 (73-32), 3. Sevilla 71 (64-34), 4. Valencia 65 (54-39), 5. Real Zaragoza 59 (54-42), 6. FC Villarreal 59 (47-44), …16. Real Betis 37 (34-49), 17. Athletic Bilbao 37 (42-62), 18. Celta Vigo 36 (38-58), 19. Real Sociedad 34 (29-44), 20. Gimnástic 25 (32-64) – már kiesett