F-1: Hamilton első edzésdiadala

Akár egy verseny, olyan mozgalmas volt a Forma-1-es Kanadai Nagydíj időmérő edzése. Végül nagy csatában a Mclaren pilótája, Lewis Hamilton bizonyult a leggyorsabbnak.

Ám győzelme egy másik taktikát is jelenthet, hiszen több mint 0,4 másodperccel verte csapattársát, Fernando Alonsót. A brit pilóta Forma-1-es pályafutása során most elsőször indulhat az élről.

A McLarenek és Ferrarik mellett a BMW-k is gyorsak voltak. Úgy tűnt végre nem a teletankos versenytaktikával játszottak. Ennek lett is eredménye, Nick Heidfeld a harmadik helyet szerezte meg. Ám nem ment az olyan könnyen.

Heidfeld épp gyors kört futott az időmérő második részének vége előtt, csakhogy azt törölték a felügyelők, mert levágta az egyik sikánt. Úgy tűnt ezzel a mezőny végére kerül, de a pilóta tovább száguldott, és az utolsó pillanatban válaszul egy tuti kört futott. Annyira kihasználta a pályát, hogy a célegyenes előtt a két jobb oldali kerékkel érintette a falat.

Nem tudni, hogy minek köszönhető a Ferrarik lassúsága, amely a megszerzett 4. és 5. pozícióból még nem látszik, de Hamiltonhoz képesti időlemaradásból igen. Reméljük a taktika okozza és akkor holnap nem monacós McLaren győzelem lesz. Massa harmadik soros rajtját Mark Webber megnehezítheti.

A Renault, és a Toyota is vegyes napot zárt. Giancarlo Fisichella ugyan 9. lett, Heikki Kovalinen viszont csak a 19. helyet szerzete meg, miután hat perccel az időmérő kezdte után falnak csapta Renaultját. Az egyik kanyarban a finn vélhetően túl gyorsan hajtott be, kitört a versenyautó hátulja, és a pilóta nem tudta megfogni. Szerencséjére megúszta egy bal hátsó defekttel, illetve az autó hátsó spoilereit kellett kicserélni.

Bár a csapat kijavította az autót már nem volt elég gyors. Ez pedig azt jelenti, hogy holnap választhat magának rajthelyet. Indulhat az utolsó helyről, vagy a boxutcából is, miután a délelőtti szabadedzés után motort cseréltek a Renault-ban

Ralf Schumacher az utóbbi időben tőle megszokott helyre kormányozta a Toyotát. A rendkívül kiemelkedő 18. hely az övé. A német a forgalmat okolta gyenge szereplése miatt. Jarno Trulli ehhez képest a 10. helyről várja a folytatást.