Percről-percre: Görögország-Magyarország

A magyar labdarúgó-válogatott Európa-bajnoki selejtezőn 2-0-s vereséget szenvedett Görögországban. A gólokat nagy védelmi hibákból kaptuk, és az eredmény még a mieinkre nézve hízelgő.

Kapcsolódó linkek

foci.lap.hu
sport.lap.hu

Európa-bajnoki selejtező:
Görögország-Magyarország 2-0 (2-0)
Iraklio, Pankritio Stadion, vezette: Bo Larsen (dán)

Labdabirtoklás: 59%, ill. 41%

Vége a mérkőzésnek. Megérdemelten nyertek a görögök.

91. perc: Tóth Balázs lövését blokkolták a védők.

90. perc: Gera befelé cselezett, majd a jobb kapufa mellé csavarta a labdát.

87. perc: Amanatidisz lapos lövése centikkel kerülte el a bal alsó sarkot.

86. perc: Karagunisz tolt egyet a labdán, majd 18 méterről kapura küldte. Végh vetődve védett, és az MTK kapusának nem ez volt az első bravúrja…

80. perc: Priskin helyett az újonc Dzsudzsák játszik.

79. perc: Jannakopulosz váltotta Hariszteaszt.

79. perc: Tőzsér újra távolról próbálkozott, de nem járt sikerrel.

Közepes tempóban játszanak a görögök, de így is jobbak.

74. perc: Vadócz helyett Szélesi a pályán.

73. perc: Baszinasz ívelt kapu elé egy szabadrúgást, mely után Gekasz – a magyar védők gyűrűjében – mintegy 8 méterről mellé fejelte a labdát.

69. perc: Tőzsér távoli lövése nem volt veszélyes.

66. perc: Hariszteasz került helyzetbe, lövése után sarokrúgás következett.

64 percet kellett várni az első magyar szögletre.

59. perc: Karagunisz ígéretes helyzetben nem találta el jól a labdát.

Újra egyértelmű fölénybe kerültek a görögök.

54. perc: Gekasz 12 méterről a jobb kapufát találta el.

53. perc: csere a görögöknél – Anatolakisz le, Pacazoglu be.

52. perc: Baszinasz lőtt élesen középre a jobb oldalról, Végh kivetődött, de nem tudta megfogni a labdát, szerencsére nem volt görög a kapu előtt.

Aktívabb a magyar csapat, mint volt az első félidőben, de kapura nem vagyunk veszélyesek. A görögök nyugodtan, kényelmesen játszanak – tehetik.

48. perc: zavar a görög védelemben, Priskin 16 méterről kapu mellé lőtt.

Újra játékban a labda. Nem volt csere egyik oldalon sem.

Vége az első félidőnek. A görögök megérdemelten vezetnek 2-0-ra, ám az fájó, hogy mind a két góljukat gyermeteg védelmi baki előzte meg.

45. perc: Szeitaridisz riogatott 13 méterről, de lövése mellé ment.

44. perc: Gekasz lapos lövését fogta Végh.

40. perc: Bodort Vanczák váltotta a magyar csapatban.

Gera Zoltán arckifejezése mindent elárul (MTI/EPA)

Akár már kettőnél több góllal is vezethetnének a görögök, a védelmünk gyatrán teljesít, a magyar válogatott mintha lélekben is feladta volna…

36. perc: Hariszteasz megelőzte Bodort, de a görög csatár mellé pörgetett.

35. perc: egy szabadrúgás után Gekasz fejesét fogta bravúrral Végh, a kipattanóra Amanatidisz csapott le, de közeli lövése után a kapufa mentett.

35. perc: Bodor kapott sárga lapot.

30. perc: Tőzsér 29 méterről, szabadrúgásból a jobb felső sarok fölé lőtt.

29. perc: Szeitaridisz a félpályáról indulva végigrobogott a jobb oldalon, aztán 8 méterről, Végh és a kapufa között a bal alsó sarokba lőtt (2-0).

28. perc: Karagunisz távoli lövése csal a lelátókon ülőkre volt veszélyes.

25. perc: a gólszerző Gekasz nyargalt el a bal oldalon, majd visszagurított Baszinasz elé, akinek a lövése után méterekkel ment mellé a labda.

A gól után kissé leült a játék…

17. perc: Vezetnek a hazaiak! Gekasz forgolodott a tizenhatoson belül, három magyar védő vette körül, de így is a bal alsó sarokba gurított (1-0).

13. perc: Kirjakoszt bakija után Gera törhetett kapura, lövését Halkiasz védte, a labda visszapattant a magyar játékosra, majd a kapu mellett hagyta el a pályát.

12. perc: egy jobboldali szöglet után Karagunisz 17 méterről, balról lőtt kapura, Végh azonban vetődve védte a középre tartó labdát.

Aktívabbak, kapura veszélyesebbek a görögök, de eddig jól állja a sarat a magyar védelem. A mieink ellentámadásokra alapoznak, de helyzetet még nem tudtak kialakítani. A hangulat korántsem félelmetes a Pankritio Stadionban.

7. perc: Gekasz indult meg a jobb oldalon, majd középre adott, Balogh végül tisztázott. A szöglet után Amanatidisz került helyzetbe, de fölé bombázott.

6. perc: Hajnal távoli lövése nem jelentett komoly veszélyt.

4. perc: Amanatidisz hagyta ott a védőjét a bal oldalon, majd az alapvonal közeléből kapura, pontosabban: kapu fölé emelte a labdát.

2. perc: ellentámadásba lendültek a magyarok, Anatolakisz nem tudott felszabadítani középen, Hajnal elé került a labda, de nem jutott lövéshez.

2. perc: Hariszteasz cselezte be magát középre, a lövése elakadt a védőkben.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés.

Összeállítások:
Görögország: Halkiasz – Szeitaridisz, Kirjakosz, Anatolakisz (Pacazoglu, 53.), Toroszidisz – Kacuranisz, Baszinasz, Karagunisz – Amanatidisz (Limperopulosz, 88.), Gekasz, Hariszteasz (Jannakopulosz, 79.)
Magyarország: Végh – Csizmadia, Balogh B., Juhász R., Bodor (Vanczák, 40.)- Vadócz (Szélesi, 74.), Tóth B., Tőzsér – Hajnal – Gera, Priskin (Dzsudzsák, 80.)