Räikkönen indulhat az élről

Míg Felipe Massa a legjobb tíz közé sem jutott az Ausztrál Nagydíj időmérő edzésén, addig Kimi Räikkönen megszerezte a pole pozíciót. Fernando Alonso a másik helyen végzett.

A Ferrari újdonsült versenyzője Kimi Räikkönen szerezte meg a 2007-es idény első edzés elsőségét, miután a leggyorsabbként száguldott az Ausztrál Nagydíj időmérő edzésén.

Utoljára Juan Manuel Fangionak sikerült ez a bravúr a Ferrarival, hogy első versenyén leggyorsabb legyen az időmérőn. A finn közel fél másodperces fölénnyel utasította mag a mögé Fernando Alonsót, aki holnap mellőle indul majd.

Izgalmas versenyre van kilátás! Már csak azért is, mert az időmérő második részében, amikor az autók még üres tankkal köröznek, Alonso volt a leggyorsabb. Räikkönen pályafutása során 12. alkalommal indulhat az élről.

Örülhet a finn klasszis, csapattársa viszont balszerencsés volt (Galéria)

Ahogy a téli teszteken, most is remekül teljesített a BMW csapat, végig tartották a lépést a Ferrarival és a McLarennel. Nick Heidfeld a 3., Robert Kubica az 5. helyen végzett, közre fogva a McLaren újoncát Lewis Hamiltont.

Na de hova lett Felipe Massa? A brazil nem tudott gyors kört futni, mert az időmérő edzés második etapjában a Ferrariban meghibásodott a sebességváltó, így maximum a 16. helyről indulhat a brazil. Ha motort cserélnek autójában, akkor ennél hátrébb kerülhet.

A Renault sem lehet maradéktalanul boldog, hiszen Heikki Kovalainen csak a 13. helyig jutott és bár Giancarlo Fischella a hatodik a listán, 1,5 másodperces hátrányt gyűjtött be.

Vélhetően hamarosan drasztikus teljesítménycsökkenés jelentkezik majd a Super Aguri motorjainál, miután a Honda erőforrással autózó kiscsapata csúnyán elverte a gyári csapatot. Míg Tacuma Sato a 10. helyről indul holnap, addig Rubens Barrichello csak a 17. helyen végzett az időmérőn.

A Renault-k gyengén muzsikáltak (vezess.hu)

Nyilatkozatok
Kimi Räikkönen:
Tegnap nem volt minden tökéletes az időjárás miatt, ma viszont jól sikerültek a beállítások. Az időmérő második részén csak arra törekedtünk, hogy tovább jussunk, ezért voltam lassabb. Sajnos Felipének gondja akadt az időmérőn, de bízunk benne, hogy hamar meg tudjuk oldani. Azt hiszem bizakodóak lehetünk a versennyel kapcsolatban, a legjobbra törekszünk, remélem nyerni is tudunk. Mindent megteszünk ezért.

Fernando Alonso:
Nehéz nap volt ez azt hiszem mindenkinek, reggel megint esett. Nagyon jól volt a kocsi, a csapat remek munkát végzett a tél folyamán. Kicsit alkalmazkodni kellett az új gumikhoz, de ugyanígy hozzá kellett hangolnom a stílusomat is a versenyautóhoz. Érdekesnek ígérkezik a verseny, az autó versenyképesnek tűnik, de a Ferrari nagyon jó a hosszú etapokon. Nehéz lesz megfogni őket. Holnap azért remek eredményre számítok.

Nick Heidfeld:
Úgy tűnik a tél jól sikerült, remek az autónk. Fantasztikus, hogy a harmadik helyen vagyok, biztos voltam, hogy a legjobb tíz közé kerülünk, de az 5., 6. helyre számítottam. Továbbra is Ferrari a legjobb, ahogy a korábban, de kicsit meglep, hogy a Renault így szerepelt.