Az élről rajtolhat Talmácsi

Az előzetes várakozásoknak és a teszteken mutatott formának megfelelően Talmácsi Gábor indulhat az első helyről a 125 kcm-es kategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokság nyitófutamán, a Katari Nagydíjon.

A Bancaja Aspar csapat magyar versenyzője a csütörtöki első időmérő edzés után is vezetett, s az akkori idejét tovább javítva, 2:06.011 perces pályacsúccsal végzett az élen a kvalifikációban – jelenti az MTI.

Talmácsi csütörtökön magabiztosan utasította maga mögé a mezőnyt, pénteken viszont a második szabadedzésen csak a negyedik helyen végzett. A magyar versenyző kemény versenyre számíthat szombaton, hiszen végül is mindössze nyolc századmásodperccel tudta megelőzni a második helyen végzett csapattársát, Hector Faubelt (2:06.091 p). Mellettük ráadásul az első időmérő után még második helyezett olasz Mattia Pasini is remekelt, 2:06.135-tel szerezte meg a harmadik rajtkockát.

„Nagyon boldog vagyok. Meg kellett dolgozni a pole-ért, de megérte.” – mondta Talmácsi honlapján. „Az időmérő elején éreztem, hogy a szélben nem megy úgy a gép, mint korábban. Kimentem a boxba és kértem a szerelőket, hogy emeljék meg a motort és vegyenek el egy kicsit a rúgózásból. Ahogy visszamentem a pályára, máris javítani tudtam. Amikor láttam, hogy Faubel milyen időt ment, tudtam, hogy nem lesz könnyű dolgom. Az utolsó körben a T4-es szektorban, a pálya utolsó részén előznöm kellett, de még így is sikerült feljönnöm az első helyre. Holnap kemény verseny lesz. Azt gondoltam, a tegnapi eredmények alapján, hogy ellépek a mezőnytől, de a mai idők szerint Faubel és Pasini biztosan nem hagyja majd.”