Dakar: izgalmas hajrá az autósoknál

Az autósoknál a spanyol Carlos Sainz, a motorosoknál pedig honfitársa, Isidre Esteve Pujol volt a leggyorsabb a Dakar-rali csütörtöki, 12. szakaszán. A versenyben lévő magyarok is beérkeztek a célba.

Duplagyőzelmet aratott a Volkswagen az autósoknál, de a Mitsubishi végső diadala már nem igazán forog veszélyben. Az összetettben élen álló, nyolcszoros Dakar-győztes Stéphane Peterhansel és az egykori síbajnok Luc Alphand óriási előnnyel előzi meg a riválisokat. Igaz ez első hely sorsa még nem dőlt el, miután a csütörtöki szakaszon Peterhansel nem remekelt, és francia riválisa több mint három percet faragott hátrányából.

A 12. etapon győztes Sainz-nak már nincsen esélye az összetettbeli győzelemre, az elmúlt napokban ugyanis többször technikai problémák hátráltatták. Ennek ellenére a spanyol ralivilágbajnok úgy versenyez, mintha mi sem történt volna, és már a nyolcadik helyen áll.

A motorosoknál Pujol úgy nyerte az etapot, hogy óriási volt az előnye az élen állókhoz képest. Coma például több mint 17 percet kapott. Érthető az éllovas visszafogottsága, hiszen a Dakar vasárnap véget ér, és összetettben közel egy órával ver mindenkit.

A viadal honlapja szerint az autósoknál a Szalay Balázs, Bunkoczi László páros a 30., a Palik László, Darázsi Gábor kettős pedig a 34. helyen végzett. A motorosok között Kátai Péter 31-edikként ért célba.

Az első napon regisztrált 510 induló közül még 311-en vannak versenyben.