A McLaren megnyerte a versenyt Alonsonnak

Kimi Räikkönen kiesett, így Alonsoé lett a győzelem az izgalmas Német Nagydíjon. Montoya az utolsó helyről rajtolva a második helyet szerezte meg, Schumacher ötödikként zárt.

Meg van a hatodik!

Ahogy várni lehetett, remek versenyt hozott a Forma-1 világbajnokság 12. futama, a Német Nagydíj. Jól kezdett Kimi Räikkönen, aki a rajttól vezetett, Fernando Alonso kissé lemaradva, de tartotta a lépést a finnel. Ám a McLaren nem bírta a versenyt, és a 35. körben Raikkönen az első helyről esett ki. Alonso ekkor átvette vezetést és a rendkívülien megbízható Renault-val már nem okozott számára problémát a verseny megnyerése.

A spanyol fiatalembernek ez volt idén a hatodik első helye, amivel nem csak megszilárdította a vezetőhelyét a világbajnoki pontversenyben, de szinte el is döntötte a vb kimenetelét, hiszen már 36 ponttal vezet Räikkönen előtt.

A versenyt nem a fenn említett két versenyző produkálta, hanem Jenson Button, Michael Schumacher és Juan Pablo Montoya. Utóbbi a 20. helyről rajtolt el, ám ez nem szegte kedvét, mindenkinél gyorsabban hajtott és a boxtaktikája is remekül működődött. Szinte átgázolva a mezőnyön megszerezte a második helyet.

Michael Schumacher is derekasan helyt állt, mintha a győzelemért autózott volna. Jól rajtolt és feljött a harmadik helyre, amit sokáig tartott is. Ám Jenson Button autója gyorsabb volt, így elvesztette a harmadik pozíciót, és a boxban Montoya is elékerült. A verseny végén Fisichellával vívott több körön keresztül izgalmas küzdelmet a hétszeres világbajnok. Ezúttal is a német volt a vesztes, így csak ötödikként zárt a hazai versenyen. Csapattársa Rubens Barrichello nála is rosszabbul ment, csak tizedik lett.

A csapat világbajnokságban is tovább növelte előnyét a Renault, miután versenyzői 15 pontot gyűjtöttek, szemben a McLaren 8 pontjával.