Páll-Gergely Barna néhány éve világhírű lett, amikor felfedezte a világ legkisebb csigáját. A tudóssal a parányi példány mellett a legnagyobbakról is beszélgettünk, de még a félelmetesen hangzó ragadozó csigákról is mesélt.
Az életrajzi filmek alapos kutatást és utánajárást igényelnek, így A Király című sorozat kutató-szerkesztője, Hatala Csenge is hosszú ideig dolgozott az anyagon, mely a forgatókönyv alapjául szolgált. Kivel beszélt a sorozat szereplői közül? Hogyan látja Zámbó Jimmy karakterét? Hol van a határ valóság és fikció között?
Eva Kaili korrupciós botránya alapjaiban rengette meg az Európai Parlament hitelét. De vajon mit kellene bevetnie az EP vezetésének, hogy a jövőben ne fordulhassanak elő hasonló esetek?
Finnország és Svédország NATO-csatlakozása most már csak két ország beleegyezésén múlik: Magyarországén és Törökországén. Ám a török elnök mindkét északi országtól olyan lépéseket követel, melyeknek azok nem tudnak eleget tenni.
Milliók tiltakoztak Franciaországban a nyugdíjkorhatár 64 évre emelése ellen, pedig az is az európai átlag alatti. Csak nem lustábbak az átlagnál a franciák?
Országváltás, szögre akasztott korcsolyák, kizárás: mondhatni, atomrobbanás történt a férfi szakágnál. Az új vezetőedző, Bánhidi Ákos pedig megpróbál mindezeken túllendülni és újabb sikereket elérni.
Csupor Dezső kutató gyógyszerész és blogger az ismeretterjesztő tevékenységével az emberek hiszékenységét kihasználó sarlatánok ellen küzd. Az éppen aktuális átverési trendekről kérdeztük, valamint arról, miért rendült meg napjainkra a tudomány tekintélye.
Egyáltalán nem véletlenszerű, mely könyvek élték túl a történelem viharait – mondja Irene Vallejo, aki Papirusz című kötetében mutatja be, hogyan írtak és olvastak az ókorban, és micsoda elszántságot igényelt a történetek átörökítése a következő generációkra. Interjú a világhírű szerzővel.