Akkora volt az özönvíz múlt csütörtökön Recsken, hogy több mint negyven embernek kellett elhagynia az otthonát, ők a mai napig nem térhettek haza. A településen nem pusztán az eső volt a probléma, hanem a falu fölötti, nemrég megnyitott kőbánya is, illetve az onnan lezúduló iszap. A helyiek hónapok óta mondogatták, baj lesz a bányából, amelynek működtetője egyelőre százezer forintot adott a károsult családoknak.
A hübrisz és a világos célok hiánya is szerepet játszott abban, hogy az amerikai hadsereg húsz évre ott ragadt Afganisztánban – interjú az Afganisztán-iratok szerzőjével, Craig Whitlockkal, aki leleplezte a politikusok és tábornokok hazugságait.
A szerb teniszező olyan magasságokba juthat, amit lehet, hogy megközelíteni sem tudnak majd mások, de megosztó személyisége miatt állandó vita lesz, hogy lehet-e őt a legnagyobbnak nevezni.
Fél évvel ezelőtt eladta a budapesti lakását, és áttelepült Triesztbe. Senkije sincs ott, a nyelvet sem beszéli. Persze mindenki úgy játszik a sorsával, ahogyan akar. Bár ez nem pontos megfogalmazás: az ő státuszában és életkorában ez bizony nem játék. Nem is annak szánta. F. Almási Éva portréja.
A rövid orrú kutyák, mint a mopsz vagy a bulldogok nagyon gyakran alig kapnak levegőt, nem tudnak futni, aludni, természetes úton szülni, sokuk élete szenvedéssel teli. Mégis közülük kerülnek ki a legnépszerűbb fajták úgy, hogy rajongóik kifejezetten empatikusak és tisztában vannak a súlyos problémákkal. Mi magyarázza a jelenséget?
A szokásos szuperhősös vizuális szőnyegbombázás mellett a Flash-nek lelke is van, és időnként még sikerül is megmutatnia. Főhajtás és humor, túl hosszú filmidő: Flash – A Villám kritika.