Csak döntetlent játszott Manchesterben a Bayern

Ugyan lényegesen többet birtokolta a labdát a párharc esélyesének kikiálltott Bayern München az Old Traffordon, így is csak 1-1-es döntetlenre futotta a Manchester United ellen.

Jól megszervezte csapata védelmét David Moyes, mert ugyan a félpályán alig-alig lépett át a United az első játékrészben, mégsem kapott gólt.

A szünetig mindössze Robbennek volt két veszélyes lövése, igazán nagy ziccerig nem jutott el a Bayern, ráadásul Welbeck a félidő derekán egy az egyben vihette a labdát Neuerre, ám a német túljárt a csatár eszén.

Fotó: Europress fotóügynökség

A második félidőben továbbra is mezőnyfölényben játszott a bajor alakulat, ám nagy meglepetésre a Vörös Ördögök szerezték meg a vezetést. Rooney szögletét követően Vidic teljesen egyedül fejelhetett, s a jobb alsóba stukkolt.

A folytatásban Mandzukicot küldte a pályára Pep Guardiola Müller helyett, ami nyerő húzásnak bizonyult. Rafinha beadása utána horvát csatár tudta lefejelni a labdát az érkező Schweinsteigernek, aki kíméletlenül bevágta a labdát a hazaiak kapujába.

A hajrában ráült az eredményre a Manchester United, több gól nem is esett, az utolsó percekben mégis a hazai drukkerek örülhettek, hiszen Javi Martinez sárga lapot kapott, így nem játszhat a visszavágón, ráadásul a rendes játékidő utolsó percében Schweinsteigert kiállította a játékvezető, ezzel ő is a lelátóról nézheti csak a visszavágót.

Eredmény – Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Manchester United-Bayern München 1-1 (0-0)
Manchester,Old Trafford, vezeti: Velasco Carballo (spanyol)

Manchester United: De Gea – Jones, R. Ferdinand, Vidics, Büttner (Young, 74.) – Valencia, Fellaini, Carrick, Giggs (Kagawa, a félidőben) – Welbeck (Chicharito, 85.), Rooney. Menedzser: David Moyes

Bayern München: Neuer – Rafinha, J. Boateng, Martínez, Alaba – Schweinsteiger, Lahm, Kroos (Götze, 74.) – Robben, Müller (Mandzukic, 63.), Ribéry. Edző: Josep Guardiola

Sárga lap: Valencia (15.) illetve Schweinsteiger (61., 90.), Mandzukic (82.), Javi Martinet (89.)

Piros lap: Schweinsteiger (90.)

Gólszerzők: Vidic (58.) illetve Schweinsteiger (67.)

2. FÉLIDŐ

90+4. PERC: Vége, 1-1-es döntetlenről várhatják a müncheni meccset a csapatok.

90+1. PERC: Három percet hosszabbít a játékvezető.

90. PERC: Piros lap! Rooneynak csúszott oda Schweinsteiger egy teljesen ártalmatlan szituációban, a német pedig megkapja második sárga lapját és mehet az öltözőbe.

89. PERC: Javi Martinez rántotta le a kilépő Chicharitót, ezért ő is megkapja a maga sárga kártyáját.

87. PERC: Pörgetné a játékot a Bayern, de nem tesznek fel mindent egy lapra a győzelem érdekében.

85. PERC: Kihasználja utolsó cserelehetőségét is David Moyes, Welbeck helyett Chicharitót küldi pályára.

82. PERC: Mandzukic kapott sárgát, Vidicet vitte a földre.

81. PERC: Most már láthatóan a meccs végét várja a United, amikor csak lehet, húzzák az időt.

79. PERC: Robben kavarodott a kapu elé, majd jobbal lőtt, ám ezúttal is célt tévesztett, talán most járt a legközelebb a gólhoz.

76. PERC: Young adja be ezúttal a manchesteri sarokrúgást, a vendég bekkek viszont könnyen felszabadítottak.

74. PERC: Young is pályára lép, érdekes módon Büttnert váltja. Cserél a vendég gárda is, Kroos le, Götze be.

73. PERC: Valencia szállt bele Boatengbe, a játékvezető azonban megkönyörül rajta, nem állítja ki a szélsőt.

71. PERC: Robben nem először tekert kapura, lövése azonban most is elkerülte a kaput.

69. PERC: Valencia került a földre, áll a játék.

67. PERC: GÓÓL! Rafinha beadását Mandzukic fejelte le Schweinsteigernek, aki remekül tüzelt a bal felsőbe a 11-es pont vonalától. 1-1.

66. PERC: Boateng tüzelt messzire a kaputól, a sistergős bombát De Gea simán védte.

63. PERC: Cserél a Bayern, Müller helyén Mandzukic játszik.

61. PERC: Schweinsteiger sárgult be, Carricknek lépett oda csúnyán.

60. PERC: Neuer lépett ki remekül a kapujából s ütötte bedobásra a labdát Kagawa elől.

58. PERC: GÓÓL! Rooney szögletére érkezett remekül Vidic, s teljes üresen a bal alsó sarokba bólintott. Először fordult elő a BL idei kiírásában, hogy nem a Bayern lőtte az első gólt. 1-0.

56. PERC: Gyors kontrát követően Kroos lőhetett tisztán jó 20 méterről, ám ezúttal Vidicben akadt el a laszti.

54. PERC: Szépen tiki-takázott a Bayern a United 16-osának előterébe, végül Robben lövésébe beleléptek a védők.

52. PERC: Komótosan végzi el a kirúgást De Gea, a United talán elégedett lenne a döntetlennel.

50. PERC: Óvatosan kezdték a játékrészt a csapatok.

47. PERC: Schweinsteiger lőtt éles szögből a kapu fölé.

46. PERC: A Manchester indította útjára a labdát.

A szünetben Giggset Kagawa váltotta.

A félidőben jobbára csak a Bayernnél volt a labda, mégis Welbeck helyzete volt a legnagyobb. A szünet után jövünk vissza a folytatással.

1. FÉLIDŐ

45. PERC: Valencia hatalmas bombája vágódott kapu fölé egy védő lábáról. Az első szögletet újabb szögletre fejelték a bajorok, erre azonban már nem jutott idő.

44. PERC: Sokszor olyan érzése van az embernek, hogy a bajorok csak üres kapura lőnének, nem nagy a lövőkedvük a mai napon.

42. PERC: Fél tucat sarokrúgásnál jár a München, most De Gea ölelte magához a bőrt.

40. PERC: MIT HAGYOTT KI WELBECK! A Manchester United támadója egy az egyben vezethette rá a vendég kapusra a labdát, átemelését viszont Neuer parádsan leszedte a levegőből.

35. PERC: Az ötödik vendég szöglet sem rejtett veszélyt magában.

34. PERC: Rafinha bombázott a büntetőterület sarkáról, lövése azonban Büttnerről levágódott.  A bajorok büntetőért fohászkodtak a játékvezetőnél, akinek nem szólt a sípja.

32. PERC: Welbeck tüzelt jó 18 méterről, ez viszont csemege volt Neuernek.

31. PERC: Robben veszélyeztetett a 16-osról, ám tekerését De Gea kiszedte a jobb felsőből.

30. PERC: Kiszabadult saját térfeléről a Manchester, ez az állapot nagyjából harminc másodpercig tartott.

27. PERC: Egykapuzik a Bayern, ha ez így marad, akkor valószínű hogy előnnyel várják a visszavágót a címvédők.

24. PERC: Alaba emelt félmagasan a kapu előterébe az alapvonalról, labdájáról azonban minden társa lekésett.

23. PERC: Robben kapott remek indítást Ribérytől, viszont a labdaátvétellel gondjai akadtak a 16-oson belül.

21. PERC: Egyre nagyobb mezőnyfölényben játszik a Bayern, a Unitednek már az is gondot okoz, hogy kihozzák saját térfelükről a labdát.

18. PERC: Ribéry lőtt a büntetőterület vonalától, ez azonban két kapuba se fért volna most be.

17. PERC: Sarokrúgásokban már jól áll a Bayern, azonban a harmadikból sem született gól.

15. PERC: Lahm került a földre Valencia belépőjét követően, a United játékosa jogosan kapott sárga lapot.

13. PERC: Kroos végezhetett el egymás után két szögletet, egyik sem okozott igazán nagy veszélyt.

12. PERC: Ribéry beadására Müller érkezett az ötösön, ám nem találta el jól a lasztit.

11. PERC: Nem játszik megilletődötten a házigazda, nem adják át a területet Pep Guardiola fiainak.

8. PERC: Robben csavart kapura a 16-os sarkáról, lövése azonban elkerülte a jobb alsót.

6. PERC: Többet van a labda a münchenieknél, nagyobb helyzetet azonban még nem sikerült kialakítaniuk.

3. PERC: GÓÓL! Welbeck talált a kapuba, a gól viszont érvénytelen, veszélyes játék miatt jöhet szabadrúgással kifelé a Bayern.

1. PERC: A Bayern kezdte a találkozót.

Előzetes: David Moyes fiai szinte a sírból jöttek vissza az Olympiakos elleni nyolcaddöntőben, miután az idegenbeli 2-0-s vereségre egy 3-0-s hazai győzelemmel reagált a United, így a legjobb nyolc közé jutott.

Ellenfelük az a Bayern München lesz, amely már az Emiratesben eldöntötte a továbbjutás sorsát az Arsenal ellen, s címvédőként most is esélyesek a végső győzelemre.

A fogadóirodák már idegenben is esélyesebbnek tartják a bajorokat, ami a manchesteri együttes idei formáját tekintve nem is olyan véletlen.