20 ponttal is égett, de továbbjutott a magyar bajnok a BL-selejtezőben

A Falco KC Szombathely 161-158-as összesítéssel továbbjutott a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája selejtező első fordulójából, miután a pénteki visszavágón hosszabbítást követően 96-90-re kikapott a román CSM CSU Oradea vendégeként, írja az MTI. A vereség ellenére azért lépett tovább a magyar bajnok, mert az első meccset kilenc ponttal, 71-62-re megnyerte.

A nagyváradi visszavágón végig a hazaiak irányítottak, de a vendégek sokáig nem szakadtak le, nyílt volt a párharc. A harmadik negyed eleje ijesztően indult, volt, mikor 20 ponttal ellépett a Nagyvárad (63-43 oda).

A Falco innen is visszakapaszkodott, a rendes játékidő végén, 86-77-nél Perl Zoltánnak volt is egy dobása a párharc eldöntésére, de az kimaradt. Így 148-148 lett összesítésben, jöhetett a ráadás, és a végjáték a vendégeknek sikerült jobban.

A mérkőzés legeredményesebb szombathelyi játékosaként az amerikai Juvonte Reddic 21 pontot szerzett.

A Falco a selejtező jövő heti, második fordulójában a lett BK Ventspils együttesével találkozik. Amennyiben a magyar csapat ott is jobbnak bizonyult, a 32 csapatos főtáblára jut.

Eredmény – Férfi Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, visszavágó

CSM CSU Oradea (román) – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 96-90 (20-17, 26-19, 21-22, 19-19, 10-13) – hosszabbítás után

Továbbjutott: a Szombathely, 161-158-as összesítéssel.

Nyitókép: MTI/Varga György