Bombameglepetések a kajak-kenusok szegedi idénynyitóján

Több meglepetést is hozott a kajak-kenusok Szegeden zajló, idénynyitó, úgynevezett rangsoroló viadalának második, szombati napja.

A délelőtti fináléban, a férfiak K-2 1000 méteres versenyében a fiatal Doba Alfréd Richárd, Gacsal Ákos duó nyert, minimális különbséggel megelőzve a háromszoros olimpiai bajnok Kammerer Zoltánt, és versenyzőtársát, Bárdfalvi Márkot. A Béke Kornél, Mozgi Milán kettős élete első felnőtt versenyén a harmadik helyet szerezte meg.

A férfi kajak párosok döntőjéhez hasonlóan nagy csatát hozott a női kenusok 200 méteres fináléja is, ebben Devecseriné Takács Kincső mindössze egy századdal előzte meg győri klubtársát, Balla Virágot.

A női kajak kettesek 500 méteres fináléjában az ifjúsági korosztályból idén kilépő Racskó Fruzsina, Sólyom Dóra duó lett az első – a páros tagjai egész héten érettségiztek. Bár a rajtlistán még szerepelt a két olimpiai bajnok, Szabó Gabriella és Fazekas-Zur Krisztina párosa is, Szabó betegsége miatt ez az egység nem tudott elindulni a döntőben.

A férfi C-2 1000 méter fináléjában új párosokkal ismerkedhettek a nézők és igazi presztízscsatát hozott a Vasbányai Henrik, Varga Dávid, valamint a Korisánszky Dávid, Mike Róbert duó összecsapása. A két egység megszökött a mezőnytől, s a finist Vasbányaiék bírták jobban. Mike és Vasbányai korábban évekig egy hajóban versenyzett, világ- és Európa-bajnokságot is nyertek együtt, a tavalyi, riói olimpián elért negyedik hely után azonban szétváltak az útjaik.

Női C-2 200 méteren Molnár Rebeka és Bónyai Regina párosa diadalmaskodott, miután Devecseriné Takács Kincső és Balla Virág párosát könnyebb hajó miatt kizárták a versenyből. K-2 200 méteren Szabó Ágnes és Hagymási Réka párosa volt a leggyorsabb, míg a férfiak K-2 500 méteres versenyében a 2011-es szegedi világbajnokság aranyérmese, Tóth Dávid és Kulifai Tamás szerezte meg a győzelmet.

Hüttner Csaba szövetségi kapitány a Maty-éri viadal után hirdet csapatot a május 25. és 28. között sorra kerülő világkupára, amelynek ugyancsak Szeged ad majd otthont. (Fotó: kajakkenusport.hu)