Magyar párbaj Pekingben

Arn Gréta két szettben legyőzte Babos Tímeát a pekingi tenisztorna selejtezőjében.

Sajnos a két magyar teniszezőt összesorsolták a 4,8 millió dolláros viadal kvalifikációjának első körében, így biztos volt, hogy csak egyikük célozhatja meg a főtáblát.

Kettejük csatájából Arn jött ki győztesen, miután az első játszmát könnyedén, 6-2-re megnyerte a magyar teniszezők között a legelőkelőbb helyen rangsorolt Babos ellen, aki a második szettben azért megnehezítette honfitársa dolgát, hiszen Arn csak 7-5-re tudta hozni a játszmát.

Arn a következő körben a szlovén Polona Hercoggal találkozik, és ha nyer, feljut a 64-es főtáblára.

Babos még párosban – a luxemburgi Mandy Minella oldalán – lép pályára, akárcsak Marosi Katalin a horvát Darija Jurakkal.