Kozma egyéni csúccsal jutott tovább

Minden számban volt magyar induló, de egyedül Kozma Dominik jutott tovább - 200 méteres gyorsúszáson - a londoni olimpiai játékok úszóviadalainak második napján.

A második nap hat számban rendeztek meg az előfutamokat, minden számban volt kiért szorítanunk, de egyetlen előfutamsorozatnak a végén örülhettünk.

Kozma Dominik vasárnap délelőtt kiharcolta a 200 méter gyorson az elődöntőben való szereplést, egyéni csúcsot úszott (1:47.18), övé lett a 9. legjobb idő. „Időben és helyezésben is rosszabbra számítottam, így elégedett lehetek a teljesítményemmel” – nyilatkozta. „Úgy gondoltam, hogy valahol a 18. hely környékén végzek, ehhez képest kilencedikként jutottam tovább, ráadásul négy tizedet javítottam az egyéni csúcsomon. Este legalább ugyanennyit várok magamtól.

A női 100 méteres mellúszásban a 16 éves Sztankovics Anna futammásodikként végzett (1:09.65), összesítésben ez a 31. helyre volt elég, így ő sem jutott tovább. „Egy kicsivel jobb időt reméltem, az ifi Eb-n például jóval 1:09-en belül értem célba, de nem vagyok elégedetlen” – mondta a verseny után. „Egészen eddig nem nyomasztott az olimpia légköre, de ma, amikor a rajthoz szólítottak, éreztem, hogy izgatott vagyok. Jó, hogy túlvagyok a bemutatkozáson” – tette hozzá a fiatal úszó.

A 19 éves Bohus Richard a 22. helyen végzett (54.84) 100 méteres hátúszáson. A női 100 méteres hátúszást a 21 éves Povázsay Eszter (1:03.55) a 37. helyen zárta.

Női 400 méter gyorson két magyar induló is volt, Risztov Éva a 16. helyen (4:09.08), Kapás Boglárka pedig közvetlenül mögötte, a 17. helyen (4:10.01) végzett.

A Bernek Peter, Kis Gergő, Balog Gábor, Takács Krisztián összeállítású férfiváltó a 14. helyen végzett (3:21.91), így ők sem szerepelhetnek a döntőben.

Este a 200 méter elődöntőjébe jutó Kozma Dominik mellett Gyurta Dánielért izgulhatunk, aki szombaton duplán megdöntve az országos csúcsot jutott be a 100 méteres mellúszás döntőjébe.