Simán győzött Szávay Ágnes

Szávay Ágnes 6:3, 6:2-re győzött az Indian Wellsben zajló WTA-torna második fordulójában a világranglista 97. helyén álló tajvani Csan Jung-csan ellen.

Szávay az első szettet 6:3-ra megnyerte, elsősorban annak köszönhetően, hogy nagyobb hatékonysággal használta ki bréklehetőségeit, mint riválisa.

A második játszma úgy kezdődött, hogy a tajvani lány elvette Szávay adogatását, de ez szerencsére nem fogta meg Ágit, aki azonnal visszabrékelt, sőt második adogatójátékát már hozni tudta. Egy újabb Szávay-brék után már 3:1 volt az előny, és bár ezt követően Jung-csan még hozott egy játékot, csak elodázni tudta vereségét.

A világranglistán 30. helyen álló magyar lány hamar 5:2-re alakította az állást, és első lehetőségét kihasználta arra, hogy megnyerje a mérkőzést: így alig 74 perc alatt bejutott a következő fordulóba. A második szettben Szávay egyébként mind a négy bréklabdáját értékesítette, így összesen 78%-os hatékonysággal zárta a meccset – szemben ellenfele 60%-os mutatójával.