Forma-1

Vettel megvédte vb-címét

Jenson Button nyerte a Japán Nagydíjat, a harmadik helyen célbaérő Sebastian Vettel megvédte Forma-1-es vb-címét.

Az már a futam előtt is szinte elképzelhetetlen volt, hogy Sebastian Vettel nem Japánban gyűjti be a vb-sikerhez szükséges egyetlen pontot.

Ehhez ki kellett volna esnie a 24 éves német címvédőnek, ami győzelemre törő természete alapján azért nem volt elképzelhetetlen.

Vettel az élről rajtolva rögöt összetűzésbe keveredett a brit Jenson Buttonnal, de a britet a fűre terelve tartotta vezető helyét, Hamilton pedig a kalamajkát kihasználva feljött a második pozícióba. az esetet vizsgálták, de büntetés nem lett a dologból.

Vettel-Button párosgyakorlat:

Hamilton erőszakos vezetése a gumi kárára ment, a britnek be kellett jönnie a bokszba, a nemsokára szintén kiálló Alonso, Button páros a kerékcserét követően megelőzte őt.

A 21. körben jött el a verseny legizgalmasabb pillanata, a Vettelt szorongató Button a német bokszkiállás utáni lassú kivezetőkörét kihasználva átvette az első helyet.

Hamilton és Massa “találkozott”, amit a brazil szárnyrésze bánt, és mivel más autókból is került a pályára nem való darabok, bejött a biztonsági autó.

Az új rajt előtt Button játszott egy kicsit a mezőny, főleg Vettel idegeivel, a végletekig kivárt a kigyorsítással.

A 38. körben a kerékcseréknél Alonso Vettel elé került, és a spórolós üzemmódban az élen autózó Buttont is kezdte megközelíteni, de Button biztonságos távolságban tudott maradni, és megnyerte a Japán Nagydíjat Alonso és a harmadik helyen, világbajnokként beguruló Sebastian Vettel előtt.

A Japán Nagydíj végeredménye (53 kör/307,471 km)

1. Jenson Button (brit, McLaren) 1:30:53,427 ó (átlag: 202,972 km/ó)
2. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari) 1,160 mp hátrány
3. Sebastian Vettel (német, Red Bull) 2,006 mp h.