Kuznyecova kiesett a US Openen

Az esélyesek szinte egytől egyig továbbléptek az amerikai nyílt teniszbajnokságon - Szvetlana Kuznyecova kivételesen nem: az oroszt a szlovén Katarina Srebotnik búcsúztatta a harmadik fordulóban.

Az urak között a címvédő Roger Federer ugyan nem játszott meggyőzően, de ez is elégnek bizonyult az alapvonalról ügyes megoldásokkal operáló, a kulcsmomentumokban azonban rendre alulmaradó brazil Thiago Alvesszel szemben.

Novak Djokovics is három játszmában lépett tovább, ám az amerikai Andy Roddick alaposan megkínlódott a lett Ernests Gubilsszal.

Gubils nem vallott szégyent, megszorongatta Roddickot (Getty)

A mindössze húszéves Gubils az első játszmában kiváló játékkal rukkolt elő, a másodikban és a harmadikban viszont visszaesett – a nagy lehetőség miatt többet kapkodott, s szervajátéka is akadozott.

A negyedik szettben Gubils ismét hasonlót produkált mint az elsőben, az ászok terén is tartotta a lépést riválisával (19-et repesztett, míg Roddick 21-el zárt), ám Roddick 6:5-ös vezetésénél – fejben – ismét gyengébbnek bizonyult. A mindent eldöntő játékban kétszer is kettős hibát vétett, s erre lecsapott a rutinos amerikai.

A német Tommy Haas és a cseh Ivo Minar is egy már-már megnyert mérkőzést bukott el. Haas 6.2, 6:2-es vezetésnél omlott össze, egyre idegesebben játszott, s ezt a luxemburgi Gilles Müller kiválóan kihasználta. Akárcsak a finn Jarkko Nieminen, aki 6:7, 3:6 után kapaszkodott vissza, és nyert öt játszmában.

A korábbi győztes Lindsay Davenport is búcsúzott, azonban ő tulajdonképpen kiszerválta magát a tornáról. Az egykori amerikai világelső a második szettben, egy ízben egymást követő hét adogatását is elrontatta, azaz három kettős hibát ütött.

Davenport karrierje egyik leggyengébb meccsén van túl (AP)

A gyermeke születése után nemrég visszatért klasszis pályafutása egyik legrosszabb meccsének nevezte a Marion Bartoli ellenit.