Kajak-kenu: meglepetés a pótválogatón

A Szegeden rendezetett kajak-kenu vb-pótselejtezőn négy 200 méteres számban azok az egységek győztek, amelyek a két héttel ezelőtti spanyolországi kontinensviadalon is rajthoz állhattak. A kenu egyesek 500 méteres versenyét meglepetésre Sáfrán Mátyás nyerte.

Kapcsolódó linkek

kajak-kenu
sport.lap.hu

Az Európa-bajnoki résztvevők sikerét hozta a szombati pótválogató 200 méteren: öt versenyből négyen azok az egységek győztek, amelyek a két héttel ezelőtti kontinensviadalon is indultak.

Az egyetlen kivételt a férfi kajak kettes jelentette, itt ugyanis Gyertyános Gergely és Beé István duója diadalmaskodott. Előbbi egyesben is kvalifikálta magát ezen a távon a vb-re és korábban tagja volt az Eb-n szerepelt és most is győztes négyesnek is, de a zsúfolt program miatt utóbbi számról lemondott. A helyét Boros Gergely vette át a kvartettben.

Némi meglepetésre Sáfrán Mátyás, a KSI versenyzője nyerte az ötkarikás játékok műsorán is szereplő kenu egyesek 500 méteres számát. A két héttel ezelőtti kontinensviadalon nyolcadik – de a leghosszabb távon aratott Eb-győzelmével mindenképpen vb-induló – Vajda Attila ezúttal csak a hatodik helyen ért a célba.

A pótválogató győztesei képviselhetik majd Magyarországot a németországi Duisburgban augusztus 9. és 12. között sorra kerülő olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon.