Bukott a Kúrián is Bayer Zsolt felesége: elutasították vérplazmaügyben

Korábban több pert is elvesztett Matusovits Andrea.

Elutasította Bayer Zsolt fideszes publicista felesége, Bayerné dr. Matusovits Andrea felülvizsgálati kérelmét a Kúria – írja közleményében a Demokratikus Koalíció.

Matusovits Andrea korábban első és másodfokon is indított rágalmazási pert a DK pártigazgatója ellen, de ezeket elvesztette. Bayer Zsolt felesége azért perelt, mert a politikus kiperelte és nyilvánosságra hozta azokat a szerződéseket, amelyeket az Országos Vérellátó Szolgálat főigazgatójaként kötött 2019-ben. Ezekből a dokumentumokból kiderült, hogy Bayer Zsolt felesége a korábbi szerződés meghosszabbításával, versenyeztetés nélkül, így a tender útján elérhető magasabb ár alatt adta el a magyar emberek vérplazmáját a vaskos profitot bevasaló magáncégeknek – olvasható a közleményben.

„Ez a szégyenteljes ügy ráadásul annyira fontos a Fidesznek, hogy a botrány kirobbanásakor, addig példátlan módon, a több évtizedes gyakorlatnak ellentmondva felfüggesztették a DK képviselőjének a mentelmi jogát” – fogalmazott Sebián-Petrovszki László, hozzátéve: a magyar vérplazma áron alul való eladása nemcsak bűncselekmény lehetőségét veti fel, hanem olyan bevételektől fosztja meg az államot, amelyekből rendbe lehetne tenni az állami kórházakat és tisztességes bért lehetne fizetni az egészségügyi dolgozóknak.

Korábban Bayer Zsolt felesége beperelte a vérplazmaügyet feltáró újságírót is. A Válasz Online azt írja, a bíróság elismerte, hogy a cikk állításai „alkalmasak lehetnek a sértett becsületének csorbítására”, de nem büntethető az elkövető, ha a becsület csorbítására alkalmas tény valónak bizonyul. A portál kiemeli, hogy munkatársa ellen az eljárás nem ügyészi indítványra indult. Bayerné dr. Matusovits Andrea magánvádas pert indított, de az első- és másodfokú bíróság is megállapította, hogy az újságíró minden megállapítása tényekkel alátámasztott volt.

Az ítélet szerint Bayerné dr. Matusovits Andrea közszereplő, a cikk a közérdeket szolgálta. Bayerné azt is kifogásolta, hogy az írásban Bayernének titulálták, ám a bíróság megállapította, jogszerűen, mert ez a neve.

A Válasz Online szerint a tényfeltáró cikk nem maradt hatástalan: az Országos Vérellátó Szolgálat az írás megjelenése után tendert írt ki a vérplazma értékesítésére, amely révén az eredetinél magasabb áron adják el a nemzeti vérkincs részét képező életmentő alapanyagot.

Kapcsolódó
Vérplazmabiznisz: Bayerné elbukta a pert
Jogerősen is felmentette a bíróság a Válasz Online újságíróját a rágalmazás vétsége miatt indított magánvádas eljárásban.