Álomkezdés után estek ki Marosiék a románok ellen

Marosi Katalin, Okszana Kalasnyikova magyar, grúz páros három játszmában kikapott az Irina-Camelia Begu, Raluca Olaru román kettőstől az amerikai nyílt teniszbajnokság első fordulójában, magyar idő szerint csütörtök hajnalban.

Marosiék 5:0-ra elhúztak, és 28 perc alatt nyerték 6:2-re az első szettet. A folytatásban azonban feltámadt a rivális, gyorsan brékelt, és végül 6:3-mal egyenlített. A döntő szett elején ismét a románok kerültek lépéselőnybe, majd könnyedén, 6:2-re hozták ezt is. A mérkőzés 1 óra 47 percig tartott.

Az egyestől már búcsúzott Babos Tímea – oldalán Kristina Mladenoviccal – közép-európai idő szerint csütörtök 17 órakor kezd: a harmadik helyen rangsorolt magyar, francia kettős ellenfele az Andreea Mitu, Teliana Pereira román, brazil duó lesz a páros első fordulóban.

Eredmény – US Open, női páros, 1. forduló

Irina-Camelia Begu, Raluca Olaru (román)-Marosi Katalin, Okszana Kalasnyikova (magyar, grúz) 2:6, 6:3, 6:2